دیوارپوش

استفاده بهینه از فضا؛ طراحی فضای خواب بالای آشپزخانه - دیوارپوش ، دیوارپوش آذران ، دیوارپوش سه بعدی

نویسنده : نویسنده 2016/06/06 تعداد نظرات : دیدگاه بسته شده است
استفاده بهینه از فضا؛ طراحی فضای خواب بالای آشپزخانه

استفاده بهینه از فضا؛ طراحی فضای خواب بالای آشپزخانه

در این مطلب ( استفاده بهینه از فضا؛ طراحی فضای خواب بالای آشپزخانه ) نیز ما قصد داریم به اهمیت فضا در طراحی دکوراسیون داخلی منزل بپردازیم.

این سكونتگاه­ ها، در ارتباط با سایر عناصر كوچك زندگی معاصر هستند. رایانه، لپ­تاپ، موبایل، ساندویچ و انواع غذاهای حاضری، سیستم­های صوتی و تصویری بسیار پیشرفته و … همگی تلاشی درجهت صرفه­ جویی در زمان هستند.

شاید بتوان گفت كه استفاده از فن­آوری در طراحی فضاهای كوچك، بهترین پیامد زندگی در شهرهای بزرگ امروزی است.

در برخی خانه‌های کوچک اتاق ناهارخوری در همان آشپزخانه قرار دارد. یک ایده‌ی جالب این است که فضای آشپزخانه را از فضای ناهارخوری با یک دیوار به‌شکل قفسه‌های از کف تا سقف جدا کنید. در این قفسه‌ها می‌توانید گلدان، ظروف شیشه‌ای و نظایر آن را قرار بدهید.

استفاده بهینه از فضا؛ طراحی فضای خواب بالای آشپزخانه

در این‌صورت آشپزخانه‌تان بزرگ به‌نظر می‌رسد و همچنان فضای باز خود را حفظ خواهد کرد و در مجاورت آن یک اتاق ناهارخوری جمع‌وجور خواهید داشت.

استفاده بهینه از فضا

پیشرفت­های فن ­آورانه و تغییرات بسیاری كه در زندگی روزمره پیدا شده است، الزاما به تغییرات اساسی در كارآمدی فضای داخلی یك آپارتمان كوچك در مقایسه با یك خانه معمولی تبدیل نشده است.

عموما طرح فضای داخلی تا اندازه­ای به همان صورت اولیه باقی مانده­اند. تفاوت اصلی در به كارگیری تدابیری است كه معماران و طراحان در جهت استفاده بهینه از فضا و اهمیت دادن به ویژگی­ های معمارانه خاص هر خانه به كار می­گیرند.

مهمترین ویژگی این آپارتمان­ها، به­ كارگیری روش­های خلاقانه در وفق­دادن نیازهای خانه و ساكنان با فضاهای كوچك، بدون از دست دادن كیفیت و آسایش فضایی است.

قدیم‌ترها توی هر خانه‌ای فضایی بود به نام مطبخ؛ جایی که از حصار خانه جدا بود و معمولا یا گوشه حیاط بود یا زیرپله. آن هم برای استفاده نه یک خانواده که شاید گاهی پنج یا شش خانواده هم باید غذای‌شان را در همان اتاقک نمور می‌پختند؛ اتاقی با فضای سیاه‌رنگ که نتیجه دود زغال و هیزم بود. البته دود و دم هیزم‌ها خودش باعث جدایی آشپزخانه از اتاق‌های اصلی اندرونی بود و شاید هم محصور کردن فضای فعالیت خانم خانه.

استفاده بهینه از فضا؛ طراحی فضای خواب بالای آشپزخانه

در هر حال امروز داستان به کلی فرق کرده است. حالا دیگر فضای آشپزخانه مانند سابق نه تنگ و تاریک است و نه دور از چهاردیواری اصلی. همین است که چیدمان آشپزخانه هم به اندازه باقی قسمت‌ها مهم شده؛ حالا استفاده بهینه از فضا؛ طراحی فضای خواب بالای آشپزخانه

طراحی دکوراسیون آشپزخانه

شناخت فضا در طراحی دکوراسیون آشپزخانه و بهینه سازی فضا در آشپزخانه یکی از مهمترین نکات در طراحی دکوراسیون داخلی منزل است همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید استفاده از کابینت ها با حداکثر استفاده از فضای دیوار و جابه جایی ماکروفر در میان کابینت، توانسته است نظم و ترتیب مناسبی به آشپزخانه کوچک بدهد. استفاده از کف پوش تیره و کابینت های روشن نیز باعث بزرگتر به نظر رسیدن فضای آشپزخانه گشته است.

استفاده بهینه از فضا؛ طراحی فضای خواب بالای آشپزخانه

 

 

 

 

درباره نویسنده

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه برای این نوشته بسته می باشد.

محصولات