دیوارپوش

اصل نورپردازى در خانه - دیوارپوش ، دیوارپوش آذران ، دیوارپوش سه بعدی

نویسنده : نویسنده 2016/06/06 تعداد نظرات : 0
اصل  نورپردازى در خانه

اصل نورپردازى در خانه

یكى از عناصر مهم در خانه آرایى، نحوه نورپردازى است (اصل نورپردازى در خانه). نورپردازى در یك اتاق نه تنها در ایجاد آرامش بلكه در كوچك یا بزرگ نشان دادن فضاى خانه نیز تاثیر مى گذارد. هرچه فضاى یك اتاق كم نور باشد كوچكتر و هرچه پرنور و روشن باشد، بزرگتر جلوه مى كند.

نورپردازي عامل بر جسته نمودن افتخارات و لحظات خاطره انگيز انسانهاست و امروزه لامپهاي LED به دليل شدت نور خارق العاده و مصرف انرژي بسيار ناچيز و حرارت توليدي بسيار كم، جايگزين اصلي تمام لامپهاي موچود ديگر مي باشد و روز به روز با توجه به اهميت صرفه جويي انرژي ، شاهد حضور بيشتر اين تكنولوژي هستيم .

اصل نورپردازى در خانه

نور عنصری است كه بواسطه آن ديدن اشياء ممكن می شود. نور می تواند ريتم خلاقانه ای به يك فضای داخلی ببخشد. بدون نور، نه فرم را احساس می توان كرد، نه رنگ را و نه بافت را. طبق اصل نورپردازى در خانه نورپردازی در يك فضای داخلی پيامدهای مهمی در بردارد. چه بسا نورپردازی مناسب يك فضا آن فضا را خوشايند و چشم نواز كند.

نورپردازی در كنار ابعاد زيباشناختی، بعد عملكردی هم دارد. نور مناسب در طول شب در يك فضای داخلی می تواند حس محدود بودن يا ابهام و هراس را بر طرف كند. نور مناسب يك اتاق حتی می تواند چهره آدمی را گرم و صميمی كند. به كمك نورپردازی می توان يك فضای داخلی را به جزاير نورانی متنوعی تبديل كرد.

نورپردازى اتاق نشیمن

نورپردازى در اتاق نشیمن و پذیرایى كه محل تجمع افراد خانواده در بیشتر ساعات شبانه روز است طبق اصل نورپردازى در خانه از اهمیت ویژه اى برخوردار است. از آنجا كه اصلى ترین منبع ورود نور و روشنایى خانه، پنجره است براى استفاده از نور طبیعى نصب پرده هاى تور و حریر مناسب تر است. در شب نیز بهترین راه روشنایى منزل استفاده از لوستر، آباژور و چراغ هاى متناسب با ارتفاع سقف و رنگ دیوار است.

اصل نورپردازى در خانه

در نورپردازى اتاق نشیمن توجه داشته باشید كه آرامش، آسایش و انرژى را به اهل خانه القا كند، بدین منظور بهتر است چراغ هاى دیوارى و سقفى (هالوژن) كه نور ملایم دارند و با انعكاس نور از سقف به فضا گرمى خاصى به اتاق مى بخشند، به كار ببرید.

نورپردازی اتاق پذیرایى

براى اتاق پذیرایى كه باید بسیار پرنور و درخشان باشد از لوستر هاى كمى بزرگتر و طرح دار استفاده كنید كه علاوه بر نور، زیبایى خاصى به اتاق مى دهد. آشپزخانه نیز به لحاظ اینكه محل كار كدبانوى خانه است باید پر نور و روشن باشد. استفاده از چراغ هالوژن و لوستر هاى تك چراغى تاثیر خوبى در این هدف خواهد داشت.

اصل نورپردازى در خانه

براى اتاق خواب نیز بهتر است از آباژور و لامپ هاى كم نور استفاده كرد. اگر اتاق خوابتان محل كارتان نیز هست، لامپ هاى رنگى كه در ایجاد آرامش مؤثرند به كار ببرید. ضمناً در انتخاب لوستر به هماهنگى آن با دیگر وسایل خانه توجه كنید.

چراغ های زمینی و رومیزی

استفاده از لامپ ها و چراغ های زمینی و رومیزی باید در مکان هایی باشد که نیاز به نور بیشتر احساس می شود. این لامپ ها حس آرامش بیشتری در محیط ایجاد می کنند که در صورت استفاده از آنها می توانید تعدادی از چراغ های سقفی را خاموش نگه دارید. و درنهایت نکته مهم آخر در اتاق نشیمن، توجه به موقعیت میز تلویزیون است. سعی کنید نور در مقابل صفحه تلویزیون به هیچ عنوان قرار نگیرد تا در دیدتان مشکل ایجاد نکند.

اصل نورپردازى در خانه

نور پردازی با لوستر

لوستر یکی از عناصر تزئین اتاق های مختلف خانه است. وقتی لوستری زیبا و متناسب با طراحی و دکوراسیون خانه انتخاب می کنید طبق اصل نورپردازى در خانه، به محض ورود به هر اتاق نخستین چیزی که به چشم می آید لوستر است. لوستر چلچراغی یکی از انتخاب های خوب برای نشیمن و پذیرایی است. این نوع لوستر می تواند کریستالی یا ترکیبی از چوب و فلز باشد. جنس و طرح آن به سلیقه و البته دکور خانه بستگی دارد.

اصل نورپردازى در خانه

لوسترهای آویزی کوچک تری هم هستند که همان طور که از نامشان پیدا است طول زیادی دارند. این آویزها را می توان به تنهایی با همراه با چند آویز دیگر به سقف نصب کرد. برای اتاق های کوچک خوب است فقط یکی از آنها را نصب کنید. اما مثلا برای بالای جزیره یا کانتر آشپزخانه، می توانید سه آویز زیبا و یک شکل را به یک قد یا کوتاه و بلند نصب کنید.

نورپردازی شومینه

شومینه بدون روشنایی و نور اضافه شده در اطراف خود تنها یک فضای سنگی یا آجری است. نورهای اطراف شومینه که به سمت پایین هم تابیده می شوند طبق اصل نورپردازى در خانه، تضاد سطح نرم و سخت را قویتر می کنند. در حالی که روشنایی هایی با تابش به سمت بالا، ساختار کلی آن را نمایش می دهد.

اصل نورپردازى در خانه

نورپردازی فروشگاه

نورپردازی نه باید کم باشد و نه باید زیاد باشد : اشتباهی که بسیاری از فروشگاه های سطح شهر مرتکب میشوند این است که از نورپردازی کم برای مدرن و لاکچری نشان دادنِ فضای فروشگاه خود استفاده میکندد. در حالی که در طراحی مدرن ، نورپردازی باید متعادل باشد.

اصل نورپردازى در خانه

 

درباره نویسنده

محصولات