دیوارپوش

ایجاد ارتباط بصری با فضای بیرون - دیوارپوش ، دیوارپوش آذران ، دیوارپوش سه بعدی

نویسنده : نویسنده 2016/06/06 تعداد نظرات : 0
ایجاد ارتباط بصری با فضای بیرون

ایجاد ارتباط بصری با فضای بیرون

احساس گشایش و فراخی در فضاهای كوچك، بیشتر از طریق یك ارتباط عملكردی و بصری دائمی با فضای بیرون خانه امكان­پذیر است.(ایجاد ارتباط بصری با فضای بیرون) در این نوع خانه ­ها، استفاده بهینه از نور طبیعی و تهویه سراسری موجب می­شود فضای بیرونی، بخش جدایی­ ناپذیر خانه باشد.

امروزه، کنش، تدبیر و ابداع و مفهوم گرایی، در نمودها و دغدغه های انسانی که هستی اش را می سازد اهمیتی خاص یافته است . و دیگر جائی برای کسانی که خود را اربابان تفکر و معمار می دانستند، وجود ندارد. امروزه از مهم ترین نمودها و دغدغه های جامعه رشد، تعالی و پویائی انسان هاست. انسانی که بدون شک آینده ساز فردا خواهد بود.

ایجاد ارتباط بصری با فضای بیرون

انسان هائی که در ایجاد محیطی جهت رشد و تعالی کودک که همانا پایه و اساس آن از بدو تولد شروع به شکل گیری می کند، در فراهم کردن محیطی مناسب برای او می کوشد. فرآیند رشد انسان ها ، در کودکی، تاثیر بسزایی در شخصیت آنان دارد. عقیده بسیاری از متخصصان تعلیم و تربیت بر این است که شخصیت هر انسان در هفت سال اول زندگی او شکل می گیرد، فرآیند رشد کودک در سال های اولیه زندگی متاثر از عوامل بسیاری است.

درواقع معماری داخلی آفرینش فضاست، فضایی که در عین زیبا و خاطره انگیز بودن عملگرا و کارآمد نیز باشد. در واقع طراح برای ایجاد ارتباط بصری با فضای بیرون با تنیدن اصول فنی و تخصصی معماری داخلی با حس زیبایی شناسی، فضایی را طراحی می‌کند که بیانگر هویت، نیاز، درک و خواسته‌های مخاطبش است. دکوراسیون داخلی حلقه اتصال میان معماری و طراحی داخلی است.

روش­های مختلفی برای فراهم كردن امتداد بصری فضا از داخل به خارج وجود دارد. درها و پنجره­ها به عنوان مهم­ترین بازشوها برای ارتباط داخل با طبیعت و محیط بیرون هستند كه می­توان از طریق آنها ضمن تهویه فضای داخل، ارتباط بصری با فضای بیرون را نیز برقرار كرد. این عناصر ممكن است كدر یا شفاف، كشویی یا لولایی، بزرگ یا كوچك، ضخیم یا نازك، دعوت كننده یا بازدارنده و در نهایت باشكوه یا ساده باشند.

ایجاد ارتباط بصری با فضای بیرون

استفاده مكرر از گیاهان برای خلق یك الگو یا زنجیره 

استفاده از تكرار با توجه به نوع گیاهانی كه از آن‌ها استفاده می‌كنید می‌تواند تاثیر بسیار زیادی بر روی زیبایی‌شناسی فضای زندگی شما بگذارد. اگر سلیقه شما مدرن است، سعی كنید طبق اصول ایجاد ارتباط بصری با فضای بیرون لبه پنجره خانه خود را با ردیفی از گیاهان شبیه به هم، ساده، و زیبا پر كنید. اگر دوست ندارید از یك گیاه چند بار در دکوراسیون داخلی خانه خود استفاده كنید، بهتر از گیاهانی با یك فرم مشابه اما در اندازه‌ها و بافت‌های متفاوت استفاده كنید. شاید این تشابه در فرم خیلی به چشم نیاید اما تاثیر بصری بسیار دلچسبی در فضا ایجاد می‌كند.

ایجاد ارتباط بصری با فضای بیرون

وظایف متخصص دکوراسیون داخلی

دکوراتورها در این زمینه شکل دادن به یک فضا و زیبا ساختن یک فضا عموما خیلی خوب عمی می کنند. آنها می توانند به کارفرما کمک کنند که سبک موردنظر خود را انتخاب کرده، در مورد پالت رنگی مورد نیاز تصمیم بگیرد و همین طور در خرید مبلمان و سایر لوازم موردنیاز نیز می توانند به کارفرمایان کمک کنند. آنها معمولا وارد پروژه هایی می شوند که یک فضا از پیش موجوداست ولی نیاز به بهتر شدن و آراسته تر شدن دارد.

وظایف طراح داخلی

طراحان داخلی برنامه ریزی فضایی انجام می دهند و می توانند در طراحی و بازسازی فضای داخلی از طرح ریزی پلان طبقات تا انتخاب تمام اشیا و لوازم به افراد کمک کنند. این متخصصان تنها ظاهر فضا را بهتر نمی کنند بلکه عملکرد یک فضا نیز برای آنها حائز اهمیت است.

ایجاد ارتباط بصری با فضای بیرون

طراحی داخلی از نگاهی دیگر

طراحی داخلی هنر و علم ارتقاء داخلی یک ساختمان برای دستیابی به یک محیط سالم و زیباییشناختی برای افرادی است که از فضا استفاده می کنند. طراح داخلی کسی است که این پروژه ها را برنامه ریزی، تحقیق، هماهنگی و مدیریت می کند. طراحی داخلی یک حرفه چند منظوره است که شامل توسعه مفهومی، برنامه ریزی فضایی، بازرسی سایت، برنامه ریزی، تحقیق، ارتباط با ذینفعان یک پروژه، مدیریت ساخت و ساز و اجرای طرح است.

خلق محیطی زیبا بدون استفاده از نور خیالی بیش نیست، استفاده خلاقانه از نور پای ثابت تمام دکوراسیون‌ها و طراحی‌های شیک امروزی است. با بکارگیری نور می‌توان فضایی را بزرگ‌تر و حتی کوچک‌تر از آن چیزی که هست نشان داد، رنگ نور‌های استفاده شده اثر شایانی در آرام به نظر رسیدن یک مکان دارد. اگرچه استفاده از پنجره‌های بزرگ در مکان های کوچک سبب می‌شود نور خورشید در بیشتر قسمت‌های داخلی وجود داشته باشد با این حال استفاده از نورهای رنگی خود نقش مهمی در زیباتر به نظر رسیدن مکان های کوچک ایفا می‌کند.

اهداف طراحان داخلی

طراحان داخلی باید به منظور ایجاد محیط داخلی که کارآمد، ایمن و پایبند به کدهای ساختمان، مقررات و الزامات ADA باشند، بسیار ماهر باشند. آنها فراتر از انتخاب پالت های رنگی و مبلمان هستند و دانش خود را برای توسعه اسناد ساختمانی، بارهای بارگذاری، مقررات بهداشتی و اصول طراحی پایدار، و همچنین مدیریت و هماهنگی خدمات حرفه ای از جمله مکانیک، برق، لوله کشی و زندگی، اعمال می کنند ایمنی همه برای اطمینان از اینکه مردم می توانند زندگی کنند، یاد بگیرند یا کار کنند در یک محیط بی خطر که از نظر زیبایی زیبایی هم داشته باشد.

ایجاد ارتباط بصری با فضای بیرون

ممکن است کسی بخواهد تخصص فنی و خاصی را برای یک منطقه یا نوع طراحی داخلی مثلا ایجاد ارتباط بصری با فضای بیرون یا مانند طراحی مسکونی، طراحی تجاری، طراحی مهمان نوازی، طراحی خدمات بهداشتی، طراحی جهانی، طراحی نمایشگاه، طراحی مبلمان و نام تجاری فضایی، ایجاد کند.

در هر حال آنچه كه می­ بایست فارغ از موارد ذكر شده و موارد دیگر كه بسته به شرایط مختلف ایجاد می­شود در نظر گرفت، توجه به مفهوم سكونت، حتی در سكونتگاه ­هایی است كه تحت عنوان خانه­ های كوچك یا آپارتمان­ها از آنها نام می­بریم، چراكه با رشد روزافزون شهرنشینی و پیشرفت­ های تكنولوژیك، ناگزیر از پذیرش زندگی در آپارتمان­ها و خانه­ های كوچك هستیم و از این­رو طراحی فضاهای داخلی چنین خانه ­هایی با رویكردی به مفهوم سكونت و در نظر گرفتن معیارهای آسایش و زندگی، از اولویت برخوردارند.

 

درباره نویسنده

محصولات