دیوارپوش

تفاوت ها و شباهت های پارکت و لمینت - دیوارپوش ، دیوارپوش آذران ، دیوارپوش سه بعدی

نویسنده : borhani 2018/08/13 تعداد نظرات : 0
تفاوت ها و شباهت های پارکت و لمینت

تفاوت ها و شباهت های پارکت و لمینت

در دنیای امروز که تکنولوژی به هر بخشی از زندگی ما وارد شده است هر روز باید به دنبال این موضوع باشیم که چه چیزی از چه چیزی بهتر و پیشرفته تر است. برای مثال در بحث دکوراسیون و معماری داخلی برای آنکه بدانیم از چه نوع کفپوش مناسب تر است که استفاده نماییم باید به معرفی هرکدام از این دونوع کفپوش بپردازیم.

پارکت بهتر است یا لمینت

پارکت و لمینت چیست؟

برای شروع می توان گفت که پارکت ها یکی از کفپوش هایی هستند که به دلیل قیمت بالایی که دارند طرفداران خاص خود را دارند. این نوع از کفپوش ها از جنس چوب طبیعی درختان تهییه می شوند و عمدتا از جنس درختان روس می باشند یعنی تهییه شده از تنه ی درختان به شکل الوارهای چوبی می باشند که با حرار ت دادن این الوار های چوبی، ایجاد حالت طبیعی در آن و صاف شدن الوارهای چوبی برای فراوری نیز آماده استفاده می شوند.

اما کفپوش هایی که به لمینت مشهور هستند تنها طرحی از پارکت چوبی را دارند و نحوه تهیه آن به صور ت چهار لایه فشرده می باشد که لایه رویی آن طرحی از چوب طبیعی است که جنس آن از آمینوپلاست ترمو می باشد. لایه ی دوم آن استفاده شده از لایه ای است که طرح چوب را دارد که به صورت گره ای هستند و درواقع همان طرحی است که شما در ظاهر از لمینت مشاهده می کنید.

پارکت بهتر است یا لمینت

اما لایه بعدی که لایه ی سوم می شود از جنس چوب فشرده شده می باشد که به آن HDF می گویند. در واقع می توان گفت که لایه ی HDF حدود 90درصد از این قطر لمینت را شامل می شود. و لایه ی بعدی که لایه زیرین این کفپوش می باشد از جنس یک لایه نازک فومی شکل می باشد که در اصطلاح به آن فوم سایلنت نیز می گویند و برای این استفاده می شود که در برابر صدا و حرارت و گرما و سرما ععایق باشد.

تفاوت ها و شباهت های پارکت و لمینت

حال که تعریفی پایه ای از این دونو کفپوش را ارایه دادیم می توانیم درباره ویژگی های آن ها به تحلیل بپردازیم. 

  • از اشتراکاتی که بین این دو کفپوش وجود دارد این است که هردو را می توان مانند هم به صورت تیغه ای و پله ای کنار هم منظم و مرتب چیدمان کرد.
  • اما از تفاوت های این دو می توان گفت، ویژگی عایق بودن در پارکت ها وجود ندارد چراکه جنس این کفپوش ها از چوب طبیعی است ولی لمینت ها چون از چند لایه تشکیل شده اند و لایه زیرین آن ها نوعی فوم است که دارای این ویژگی است، می توان گفت کفپوش های لمینتی دارای خاصیت عایق نیز هستند.
  • از دیگر تفاوت های موجود در پارکت و لمینت ها قابلیت شستشو می باشد که لمینت دارای قابلیت شستشوی مناسبی است ولی پارکت ها برعکس به آب حساس هستند و وجود قطرات آب بروی پارکت باعث برآمدگی چوب می شود و به آن آسیب می زند.
  • پارکت ها چون از چوب طبیعی استفاده شده اند دارای تنوع رنگی نمی باشند اما برعکس آن لمینت ها دراای تنوع رنگی و طرح و مدل های مختلف می باشند.

 

 

پارکت بهتر است یا لمینت

بنابراین برای تصمیم گیری در این مورد که پارکت بهتر است یا لمینت این شمایید که با توجه به هزینه ای که می خواهید انجام دهید یا سلیقه ای که دارید از چه نوع پوششی برای کف محیط خود استفاده نمایید. باتوجه به موارد گفته جهت هرگونه مشاوره و یا راهنمایی در باره کفپوش های لمینتی یا پارکت می توانید با شماره های ما در بخش ارتباز با ما تماس گرفته و از متخصصان ما در این زمینه راهنمایی های لازم را بخواهید.

درباره نویسنده

محصولات