دیوارپوش

دکوراسیون مبلمان اداری - دیوارپوش ، دیوارپوش آذران ، دیوارپوش سه بعدی

نویسنده : نویسنده 2016/06/06 تعداد نظرات : 0
دکوراسیون مبلمان اداری

دکوراسیون مبلمان اداری

اگر با دقت به اطراف خود به دکوراسیون مبلمان اداری نگاه کرده باشید، متوجه شده‌اید که طراحی داخلی این فضاها تاثیر زیادی بر روحیه شما گذاشته است.مبلمان واژه‌ای است که پیش از این‌ها تنها برای مبل‌ ها استفاده می‌شد، ولی امروزه کاربرد گسترده‌تری پیدا کرده است. امروزه مبلمان اداری که اصطلاحی است همیشه آن را شنیده‌ایم، تنها شامل مبلمان نمی‌شود.

دکوراسیون مبلمان اداری

این اصطلاح برای تمام لوازمی که برای تجهیز یک محیط کاری استفاده می‌شود به کار می‌‌رود. مبلمان اداری شامل میز و صندلی‌ها، میز مدیریت، میز کنفرانس، میز منشی و مبلمان پذیرایی و خیلی از لوازم دیگر می‌شود. حتی پارتیشن‌های اداری، کمدها و فایل‌ها را نیز در بر می‌گیرد.

نکات مهم در مورد مبلمان

آشنایی‌ با نكات‌ زیر در مورد مبلمان‌ درون‌ ساخت‌ برای‌ استفاده‌ هرچه‌ بهتر از فضا همراه‌ با دكوراسیون‌ مناسب، مفید است:

فرم و طرح مبلمان

– انتخاب‌ فرم‌ و طرح‌ در مبلمان‌ درون‌ساخت‌ با محدودیت‌ زیادی‌ روبه‌ رو نیست‌ و بیشتر به‌ ایده‌های‌ خلاقانه‌ طراح‌ و افراد خانه‌ برای‌ بهره‌مندی‌ هرچه‌ بیشتر از فضا مربوط‌ است‌ تا انواع‌ وسایل‌ معمول‌ كه‌ تحت‌ عنوان‌ مبلمان‌ منزل‌ در فروشگاه‌ها عرضه‌ می‌ شود.

دکوراسیون مبلمان اداری

توجه به فضا طراحی دکوراسیون

– استفاده‌ جداگانه‌ و مستقل‌ از هر یك‌ از اثاث‌ خانه‌ به‌ وضوح‌ نیاز به‌ فضای‌ بیشتر را الزامی‌ می‌ سازد، زیرا هر یك‌ از وسایل‌ (از بوفه‌ تا آباژور) دارای‌ حریم‌ فیزیكی‌ در پیرامون‌ خود هستند. استفاده‌ چند منظوره‌ از وسایل‌ كاملاً با ماهیت‌ مبلمان‌ درون‌ ساخت‌ هماهنگ‌ است‌ و از طریق‌ آن‌ با كمترین‌ فضا می ‌توان‌ بیشترین‌ نیازها را پاسخ‌ داد.

– استفاده‌ كامل‌ از انواع‌ وسایلی‌ كه‌ براساس‌ شكل‌ فضا طراحی‌ شده‌ باشند موجب‌ می ‌شود انعطاف‌ پذیری‌ و تنوع ‌بخشیدن‌ به‌ دكوراسیون‌ به‌ لحاظ‌ فرم‌ و شكل‌ به‌ مرور زمان‌ كاهش‌ یابد و به‌ تنوع‌ در رنگ‌ و جزئیات‌ مربوط‌ به‌ آن‌ محدود شود. بنابراین‌ دقت‌ نظر در طراحی‌ این‌ وسایل‌ برای‌ افزایش‌ آرامش‌ و ممانعت‌ از آشفتگی‌ ِ ظاهری‌ ضروری‌ است.

دکوراسیون مبلمان اداری

همچنین‌ این‌ نكته‌ را نباید فراموش‌ كرد كه‌ نمی ‌توان‌ تمام‌ وسایل‌ خانه‌ را به‌ این‌ ترتیب‌ تدارك‌ دید، چون‌ بعد از مدتی‌ یكنواختی‌ و كسالت‌ را به‌ دنبال‌ دارد. بنابراین‌ استفاده‌ از آن‌ تا حد نیازهای‌ فعالیتی‌ فیزیكی‌ كافی‌ است‌ و برخی‌ وسایل‌ هم‌ باید آزادانه‌ چیده‌ شوند.

استفاده از فضاهای بسته دکوراسیون

– در گوشه‌هایی‌ از فضا كه‌ بسته‌ هستند و در معرض‌ رفت‌ و آمد قرار ندارند، یا دو سمت‌ شومینه‌ به‌ ویژه‌ اگر در كنج‌ واقع‌ شده‌ باشد با تعبیه‌ نیمكت‌ یا سكوهایی‌ می ‌توان‌ فضای‌ نشیمن‌ مناسب‌ بدون‌ مبل‌ و یا با استفاده‌ از یك‌ یا دو مبل‌ آزاد به‌ وجود آورد (فضای‌ زیر نیمكت‌ یا سكو نیز قابل‌ استفاده‌ است).

– در تلفیق‌ انواع‌ وسایل، چهارچوب‌ و قالب‌ خاص‌ وجود ندارد، مثلاً یك‌ كتابخانه‌ می‌ تواند با بوفه، میز صوتی‌ – تصویری ، قسمت‌ نشیمن‌ و حتی‌ شومینه‌ تركیب‌ شود. مناسب ‌ترین‌ شیوه‌ آن‌ است‌ كه‌ بیشترین‌ نزدیكی‌ را با خواست‌ افراد داشته‌ باشد.

دکوراسیون مبلمان اداری

– اولین‌ گام‌ برای‌ استفاده‌ از این‌ نوع‌ مبلمان،‌ تشخیص‌ نیازها و خواست‌ ساكنان‌ و مشخصات‌ فضا برای‌ ارائه‌ یك‌ ایده‌ كلی‌ و مناسب‌ است. سپس‌ طرح‌ با توجه‌ به‌ جزئیات‌ و اندازه‌های‌ موجود و لازم‌ براساس‌ انتظاراتی‌ كه‌ از مبلمان‌ راحت‌ و شیك‌ می‌ رود به‌ كمك‌ طراحان، سازندگان‌ یا انواع‌ كتاب‌ها و مجلات‌ ویژه‌ تهیه‌ می شود؛ این‌ به‌ معنای‌ آن‌ است‌ كه‌ داشتن‌ ایده‌ مناسب‌ به‌ تنهایی‌ متضمن‌ ارائه‌ نتیجه‌ مطلوب‌ نیست، بلكه‌ ایده‌ خوب‌ همراه‌ با طرح‌ هنرمندانه‌ و كیفیت‌ مناسب‌ اجراست‌ كه‌ جذابیت‌ را به‌ همراه‌ كارایی‌ ایجاد می‌ كند.

– مسئله‌ انتخاب‌ مصالح‌ و رنگ‌ در مبلمان‌ درون ‌ساخت‌ اهمیت‌ ویژه‌ای‌ دارد. استفاده‌ از مصالح‌ سنگین‌ برای‌ فضاهای‌ كوچك‌ هرچند ممكن‌ است‌ كارایی‌ فضا را به‌ دنبال‌ داشته‌ باشد، اما موجب‌ دلگیری‌ و سنگینی‌ فضا می ‌شود. به‌ این‌ ترتیب‌ استفاده‌ از مصالح‌ سبك‌ و ظریف‌ نظیر چوب‌ و رنگ ‌های‌ روشن‌ با تنوع‌ و تضاد رنگ‌ كنترل‌ شده‌ مطلوب‌ است.

دکوراسیون مبلمان اداری

– به‌ نظر بسیاری‌ از افراد، استفاده‌ از مبلمان‌ درون‌ ساخت‌ نامتعارف‌ است‌ و هزینه‌ انجام‌ دكوراسیون‌ درون ‌ساخت‌ بیش‌ از هزینه‌ خرید تك‌ تك‌ وسایل‌ مورد نیاز به‌ نظر می‌ رسد. اما نكته‌ مهم‌ استفاده‌ چند منظوره‌ از این‌ نوع‌ مبلمان‌ و تأمین‌ حداكثر نیازها در حداقل‌ فضاست‌ كه‌ نیاز به‌ خرید خرده‌ ریزها را كاهش‌ می ‌دهد. از سوی‌ دیگر چون‌ ساخت‌ و تهیه‌ این‌ مبلمان‌ در هماهنگی‌ با ابعاد و اندازه‌ فضاست، معمولاً زیبایی، آرامش‌ و تعادل‌ بیشتری‌ را نیز در خانه‌ ایجاد می ‌كند.

درباره نویسنده

محصولات