دیوارپوش

برای زیباتر كردن دكوراسیون منزل از چه رنگهایی استفاده كنیم؟ - دیوارپوش ، دیوارپوش آذران ، دیوارپوش سه بعدی

نویسنده : نویسنده 2016/06/06 تعداد نظرات : 0
برای زیباتر كردن دكوراسیون منزل از چه رنگهایی استفاده كنیم؟

برای زیباتر كردن دكوراسیون منزل از چه رنگهایی استفاده كنیم؟

 رنگ یكی از جالب ترین جنبه های دكوراسیون است. طراحان دكوراسیون امروزی تقریباً همه قوانین سابق در ارتباط با استفاده از رنگ های گوناگون و تركیب آنها با یكدیگر را در هم شكسته اند و امروز هر رنگی را می توان در دكوراسیون منزل به كار برد.

برای زیباتر كردن دكوراسیون منزل از چه رنگهایی استفاده كنیم؟

دیگر مرزها و محدویت های گذشته در كاربرد رنگ ها در دكوراسیون رعایت نمی شوند و شاید به همین دلیل انتخاب مجموعه رنگی دلخواه برای دكوراسیون  یك خانه مشكل تر شده باشد. اما هنوز راه هایی برای تشخیص مجموعه رنگی مناسب برای هر خانواده وجود دارد.

تاثیر سلیقه بر رنگ دکوراسیون

امروزه بیش از هر چیز به سلیقه و روحیات ساكنین خانه توجه می شود. هر یك از ما احتمالاً ایده هایی درباره رنگ  های مورد علاقه خود داریم و انتخاب و سلیقه ما اغلب بهترین راهنما برای انتخاب مجموعه رنگی مناسب برای محل زندگی و منزلمان است.

اگر به یك پارچه كنفی رنگ پریده، یك رومیزی بنفش پررنگ و یا لباس هایی به رنگ  های زنده و درخشان تمایل دارید اینها می توانند راهنمای شما در انتخاب مجموعه رنگی مناسب برای منزلتان باشند. در قدم اول كلیه لوازمی كه در منزل دارید و آنها را به خاطر رنگشان دوست می دارید در یك جا جمع كنید.

این وسایل ممكن است عبارت باشند از یك روسری، یك سرویس بشقاب، صابون یا كارت تبریك و یا هر آنچه به واسطه رنگش مورد پسند شما است. كتاب ها و مجله هایی كه در رابطه با تركیب رنگ هستند، تهیه كنید و با مطالعه آنها اطلاعات كافی در رابطه با ایجاد ارتباط میان رنگ های گوناگون كسب كنید.

برای زیباتر كردن دكوراسیون منزل از چه رنگهایی استفاده كنیم؟

رنگ هایی كه شما می پسندید، تركیب آنها با یكدیگر در یك مجموعه واحد ، و تأثیر نور موجود در فضا بر  آنها عواملی هستند كه نتیجه كار را تحت تأثیر قرار می دهند.

هنگامی كه رنگ های مورد پسندتان را انتخاب كردید با استفاده از مداد رنگی، مداد شمعی، آبرنگ و یا هر وسیله رنگ آمیزی دیگری كه در اختیار دارید آنها را در كنار هم بر روی یك قطعه كاغذ سفید آزمایش كنید. اندازه سطوح رنگی مختلف را تغییر دهید و به آنها كمی سفید برای روشن تر شدن اضافه كنید.

به چرخه رنگ مراجعه كنید و با استفاده از آن رنگ مورد نظرتان را یافته در كنار آن امتحان كنید. به خاطر داشته باشید كه رنگ های منتخب شما وقتی بر روی سطح دیوارهای اتاق اجرا شوند تاثیری بسیار قوی تر از نمای آنها بر روی یك قطعه كاغذ خواهند داشت.

وقتی به یك تركیب رنگی رضایت بخش رسیدید توجه داشته باشید كه تأثیر نور موجود در محیط و شرایط منزل خود را نیز در نظر بگیرید . به عنوان مثال دیوارهای زرد درخشان برای یك خانه آفتاب گیر در منطقه ای با آب و هوای گرم و آفتابی ، بسیار زیبا به نظر می رسند؛  اما همین رنگ بر روی دیوارهای یك اتاق شمالی كه از نور طبیعی كمی بهره مند است نازیبا و كسل كننده خواهد بود.

برای زیباتر كردن دكوراسیون منزل از چه رنگهایی استفاده كنیم؟برای زیباتر كردن دكوراسیون منزل از چه رنگهایی استفاده كنیم؟

در چنین اتاقی استفاده از رنگ زرد خردلی نتیجه ای بسیار مناسب تر خواهد داشت. نور چه از نوع طبیعی و چه مصنوعی باشد تأثیرات مختلفی بر رنگ خواهد داشت و آگاهی از این امر هنگام طراحی رنگ یك فضا ضروری است. دقت كنید كه در چه زمانی از روز و به چه میزان نور طبیعی به هر یك از اتاق های شما می تابد و رنگ مورد نظرتان برای هر یك از اتاق ها را در نور همان اتاق بیازمایید.

چیدمان وسایل منزل با رنگ مناسب

برای زیباتر كردن دكوراسیون منزل از چه رنگهایی استفاده كنیم؟

پرده

اگر پرده ی انتخابی شما والان دار است پیشنهاد می کنم زمینه ی والان و تشک های مبل شما از یک طرح و یا طیف رنگ باشند و زمینه ی اصلی پرده ی شما ساده باشد. برای فرش ها باید به مبلمان خود توجه کنید اگر مبلمان شما زمینه ی شلوغی دارند پس باید سراغ فرش های تک رنگ و زمینه ی ساده تر برویم، و اگر زمینه ی فرش تان شلوغ پر نقش و رنگ است برای تعادل در فضا بهتر است مبلمان خود از رنگ های خنثی انتخاب کنید.

آشپزخانه

عمدتا آشپزخانه جزیی از فضای نشیمن شده و به راحتی از فضای عمومی نشیمن قابل مشاهده است بنابر این انتخاب رنگ برای فضای آشپزخانه هایی این چنینی باید با طیف رنگی نشیمن هم خوانی داشته باشد. تا ترکیب دلنشین تری را برای منزل شما به وجود بیاورد.

اتاق خواب

نکته ی مهم و قابل توجه در انتخاب رنگ های آرامش بخش برای اتاق خواب آرامش بخش بودن آن هاست، چرا که فضای اتاق خواب شما باید مامن امنی برای استراحت شما باشد نه یک محل پر هیجان و تنش برانگیز، بنابراین به کارگیری رنگ هایی با طیف ملایم تر برای این منظور گزینه ی مناسب تری نسبت به همتای تند تیزشان می باشند.

درباره نویسنده

محصولات