دیوارپوش

سقف کاذب با رابیتس - دیوارپوش ، دیوارپوش آذران ، دیوارپوش سه بعدی

نویسنده : borhani 2018/07/31 تعداد نظرات : 0
سقف کاذب با رابیتس

سقف کاذب با رابیتس

یکی از عناصر مهمی که در ساختمان سازی باید به آن توجه ویژه ای شود طراحی یک سقف زیبا و مقاوم می باشد. در طرح های امروزی انواع و اقسام مدل ها وطرح ها برای طراحی یک سقف مدرن به وجود آمده است که استفاده از سقف کاذب یکی از انواع این طرح ها می باشد. تعریفی که می شود از سقف کاذب ارایه داد این است که سقف کاذب به سقفی گفته می شود به عنوان سقف دوم و بع از سقف اصلی قرار می گیرد و بار اصلی ان بروی سازه اصلی می باشد.

سقف کاذب با رابیتس

سقف کاذب در انواع و شکل های گوناگون طراحی ساخته می شود. می تواند به شکل های مختلف یا به صورت صاف تعبیه شود و همچنین این مدل سقف ها تا کناره های دیوار ها می تواند ادامه داشته باشند تا مقاومت ان ها بیشتر شود و در اثر لرزش های ناشی از زلزله دچار آسیب و خرابی نشود. مصالحی که برای طراحی و ساخت این نوع سقف ها باید به کاررود از جنس مصالح سبک باید باشد تا وزن ناشی از آن موجب خرابی وآسیب نشود.

سقف های کاذب می توانند در انواع و نمونه های مختلف در بازار ارایه شوند،‌ یکی از این انواع سقف های کاذب که در بازار وجود دارد سقف کاذب با استفاده از رابیتس می باشد.

درواقع رابیتس از جنس ورق های گالوانیزه و ورق های فولادی مشبک می باشد که توسط مفتول های گالوانیزه آرماتور بندی شده به صورت یک لایه به شبکه های فرعی متصل می شوند و این خود باعث عدم ترک خوردگی در قسمت های مختلف می شود.

سقف کاذب با رابیتس

استفاده از سقف کاذب رابیتس به صورت دو نوع برجسته و مسطح می باشد و از ورق های گالوانیزه استفاده می شود. به عبارتی نوع برجسته آن را در دهانه های بزرگتر استفاده می کنند که این امر برای اندود کاری روی کانال های کولر و تاسیسات و برای اتصال بهتر اندود نیز استفاده می شود.

سقف کاذب با رابیتس

مزایا و معایب استفاده از سقف کاذب رابیتس

از مزایای که می توان برای این نوع از سقف های کاذب بیان کرد طرح پذیری بالای آن می باشد چراکه می توان انواع قوس ها و طرح های هندسی و اشکال مختلف را روی آن پیاده کرد. همچنین نیروهای کاری در این زمینه همیشه وجود دارمد و دسترسی به نیروی کار فراوان است و سرعت اجرای آن هم می تواند یکی دیگر از مزای استفاده از سقف ها کاذب رابیتس باشد.

سقف کاذب با رابیتس

اما همانطور که از مزایای ان گفتیم این نوع از سقف ها می تواند معایب خاص خودرا نیز داشته باشد که از جمله ان استفاده زیاد از مصالح گچ است و قیمت گچ کاری و نیز خود گچ کار به نسبت بالا می باشد. همچنین برای این نوع از سقف ها نیاز به آب فراوان می باشد و بنا به شرایط اب و هوایی می تواند دشواری هایی را به همراه داشته باشد.

درباره نویسنده

محصولات