دیوارپوش

سقف کاذب پلکسی - دیوارپوش ، دیوارپوش آذران ، دیوارپوش سه بعدی

نویسنده : borhani 2018/08/07 تعداد نظرات : 0
سقف کاذب پلکسی

سقف کاذب پلکسی

این نوع سقف کاذب برخلاف سقف های کاذب کناف و چوبی و غیره از زیبایی خاصی برخوردار است. این سقف ها از جنس پلی کربنات می باشند که ظاهر آن مانند شیشه است ولی مقاومت بالاتری نسبت به شیششه داردند و می توانند نور را از خود عبور دهند. علاوه براین در برابر رطوبت و ضربه هم از مقاومت خوبی برخوردار است. این ورق های پلکسی که برای سقف های کاذب به کار می رود هم در خود ایران تولید می شود و هم در از کشور های تایوان و ژاپن به ایران واردات می شوند.

سقف کاذب پلکسی

این سقف های پلکسی عموما با نام پلکسی کلاس در بین دکوراتیو ها شناخنته شده اند که همانطور که گفتیم از جنس پلاستیک بوده و نوعی پلی کربنات از خانواده پلیمر ها می باشد. برای تولید این نوع ورق ها از دونوع سفید و براق استفاده می شود و در ضخامت های مختلفی چون mm 1 تا mm40 وجود دارند.

نحوه استفاده از پلکسی گلاس

برای آنکه بتوانند این ورق های پلکسی را برش دهند از دوروش معمولا استفاده می کنند یکی از روش کاتر مخصوص برش پلکسی و دیگری از دستگاه برش CNC. اما بنابر تجربه کاری ما بهترین روش استفاده از دستگاه می باشد تا با استفاده از اشعه لیزر برای برش،‌ برش ها دقیق تر و ظریف تر و با کیفیت بالاتری انجام شود.

سقف کاذب پلکسی

برای طراحی ورق های پلکسی گلاس از طراحی این ورف ها توسط نرم افزار کمک گرفته می شود. به این شکل که ابتدا این ورق ها را با نرم افزار اتوکد طراحی می کنند و سپس با چسب های مخصوص چون کلوروفرم ورق ها را به یکدیگر می چسبانند. در این زمان باید ورق را در یک فشار مناسب قرار داد تا بین ورق های پلکسی حباب ایجاد نشود.

ویژگی پلکسی گلاس

از ویژگی های سقف کاذب پلکسی این است که در برابر حرارت عایق هستند و نیز مقابل نور خورشید و اشعه های آن بهترین جایگزین به جای شیشه می باشد. میزان تبادل حرارت دربین این ورق ها از شیشه 10٪ کمتر می باشد.

همچنین می توانند در برابر تغییرات دمایی به دلیل خواص مکانیکی که دارند از مقاومت بالای برخوردار باشد و در مقابل باران و تگرگ مناسب باشندو همچنین چون خواص به کاررفته در شیشه را ندارند در صورت شکنندگی باعث جراحت نمی شوند و از لبه های تیز برخوردار نمیباشند.

استفاده از این نوع ورق ها تنها برایجاد سقف های کاذب به کار نمیرود و به دلیل سطح صاف و براقی که دارد می توانند در موارد دیگری چون حمام، کابینت، آکواریمو،‌پاسیو و غیره نیز به کار بروند.

 

درباره نویسنده

محصولات