دیوارپوش

صفحات متحرک - دیوارپوش ، دیوارپوش آذران ، دیوارپوش سه بعدی

نویسنده : نویسنده 2016/06/06 تعداد نظرات : 0
صفحات متحرک

 صفحات متحرک:

بی­شك انعطاف ­پذیری فضایی از مهمترین ویژگی­های طراحی برای خانه ­های كوچك است(صفحات متحرک). یكی از بهترین روش­های رایج دست­یافتن به انعطاف­پذیری، متحرك­ كردن دیوارها و جداكننده ­های داخلی است.

البته این كار، نه فقط به منظور خلق فضایی بزرگ­تر، بلكه فضایی با كارایی بهتر برای تمامی عملكردهای خانه انجام می­شود. به عنوان نمونه می­توان برای تامین فضاهای خصوصی و فراهم كردن آرامش و تفكیك فضا در قسمت­های مختلف، از این المان­های متحرك استفاده كرد. اغلب این جداكننده­ ها، پانل ­های نوری هستند كه روی ریل­ها می­ لغزند و به آسانی از طرفی به طرف دیگر حركت می­كنند. پانل های متحرك، المان­ های مهمی در تركیب­ بندی و طراحی خانه­ های كوچك می­توانند باشند.

دیوارهای جداکننده در دکوراسیون داخلی اتاق نشینمن:

برخی معتقدند استفاده از دیوارهای آماده فضای خانه را خفه می کند پس برای این گروه دیوارهای مشبک بهترین گزینه است . این دیوارها علاوه بر زیبایی، به خوبی نور را نیز منتقل می کنند. طرح های روی این دیوارها با برش ایجاد شده اند و به همین منظور باعث بسته شدن فضا نمی شوند.

قفسه های کاربردی دیوارهای جدا کننده چند منظوره:

عنوان کاربردی بودن به درستی به این دسته از دیوارهای جداکننده فضای داخلی اختصاص داده شده است چرا که علاوه بر جداکردن بخشی برای قرار گرفتن وسایل و محل مناسبی برای قرار دادن لوازم تزیینی است . این گنجه و قفسه از نظر بصری فضای بزرگ و باز اتاق را تبدیل به یک اتاق نشیمن و یک اتاق غذاخوری جدا از هم کرده است و در عین حال یکپارچگی فضا را نیز حفظ می کند. این قفسه همچنین مکانی عالی برای به نمایش گذاشتن گلدان ها و وسایل تزئینی محبوب شما است و از گنجه زیر آن نیز می توانید برای نگهداری وسایل دیگر استفاده کنید.

پارتیشن های طرح دار نوعی دیگر از دیوارهای جدا کننده :

 با استفاده از جداکننده های طرح دار چوبی می توانید به سبک قدیم به اتاق خود زیبایی بخشیده و علاوه بر ایجاد فضایی خصوصی دراتاق خواب مستر جذابیت تزئینی اتاق را نیز افزایش دهید.

اگر می‌خواهید این توانایی را داشته باشید که بر اساس شرایط و احوال شخصی خود فضای موردنظرتان را تبدیل به یک اتاق بزرگ یا چند فضای جدا از هم بکنید، درهای کشویی گزینه‌ای مناسب برای شما هستند که فضایی انعطاف‌پذیر در اختیار می‌گذارند. درهای کشویی در سبک‌ها و قیمت‌های بسیار متنوعی به فروش می‌رسند و از درهای ضخیمی که کاملا جلوی دید را می‌گیرند گرفته تا درهای شفاف‌تر و شیشه‌ای را شامل می‌شوند.

دیوارهای جداکننده کناف

دیوارهای جدا کننده‌ی کناف‌ ، دیوارهای غیر باربری هستند که برای تقسیم فضاهای داخلی ساختمان استفاده می‌شوند. این ساختار شامل قاب‌های فولادی سبک ساخته شده با مقاطع U , C بوده که صفحات روکش‌دار گچی در یک یا چند لایه‌، به وسیله پیچ مخصوص بر روی آنها نصب میشوند. درزهای میان این صفحات به وسیله‌ی نوار و بتونه‌ی مخصوص درزگیری شده، به نحوی که در انتهای کار، سطحی یکپارچه و بدون درز که قابلیت رنگ آمیزی و کاشی کاری یا هر نوع پوشش نهایی دیگری خواهد داشت، حاصل میشود. فضای خالی داخل دیوار‌، امکان استفاده از انواع عایق حرارتی و صوتی را فراهم نموده و همچنین عبور و دسترسی به تأسیسات الکتریکی و مکانیکی را به راحتی میسر می‌سازد.

صفحات متحرک

مزایای دیوارهای کناف

عملکرد لرزه‌ای مناسب‌

عملکرد لرزه‌ای دیوارهای جدا کننده‌ی کناف بدون شک مهمترین مزیت این نوع دیوار به ویژه در کشور لرزه خیزی مانند ایران محسوب می‌شود. دیوارهای کناف به خوبی می‌توانند در مقابل نیروهای زلزله در امتداد عمود بر صفحه‌ی خود مقاومت کنند. این نوع دیوار دارای رفتار میان قابی ایده آل بوده و کاملا انعطاف پذیر است. با اجرای اتصالات مناسب می‌توان این دیوارها را از قاب‌های سازه منفک نمود تا از اثرات متقابل بین دیوار و سازه به طور کامل جلوگیری شود. همچنین دیوار دچار شکست انفجاری نشده و آوار بر جای نمی‌گذارد.

سرعت اجرایی بالا

از ویژگی‌های اصلی ساخت و ساز خشک سرعت اجرایی بالا است. هم چنین دیوارها و سقف‌های کناف دارای قابلیت رنگ آمیزی بلافاصله پس از خشک شدن بتونه و یا گچ پوششی دارند که خود در کاهش زمان اجرای پروژه تاثیرگذار خواهد بود. سرعت اجرایی بالا در کاهش هزینه‌های زمان و بازگشت سریع سرمایه بسیار موثر است.

اجرای بسیار آسان‌

اجرای ساختارهای خشک تا حدی آسان است که در بسیاری از کشورهای دنیا، افراد معمولی، اجزای ساختار را از فروشگاه‌های مصالح ساختمانی خریداری نموده و با مطالعه‌ی دستورالعمل‌های مربوطه و با استفاده از ابزار ساده، خود نسبت به اجرای آن اقدام می‌کنند.

دقت بالا در اجرا‌

به طور کلی ساختارهای خشک، از مصادیق ساخت و ساز صنعتی بناها به شمار می‌روند. به دلیل روش اجرایی آسان و استاندارد، خطاهای اجرایی و هزینه‌های ناشی از آن کاهش یافته و عملیات اجرایی با دور ریز بسیار کم مصالح و صرفه جویی در مصالح، نیروی انسانی و زمان همراه خواهد بود.

کاهش بار مرده‌ی ساختمان‌

دیوارهای کناف به طور متوسط ۶۰ تا ۹۰ % نسبت به دیوارهای بنایی سبک‌تر هستند. به لحاظ اقتصادی، سبک سازی موجب می‌شود که مخارج تامین ایستایی سازه کاهش یابد. سبک کردن اجزایی غیر سازه‌ای، علاوه بر اینکه نیروهای جانبی ناشی از زلزله را کاهش می‌دهد، نیروهای قائم ناشی از بار مرده‌ی وارده بر ساختمان را نیز کاهش داده، در نتیجه پی و مقاطع مورد نیاز تیر و ستون بسیار بهینه و اقتصادی میشود.

افزایش سطح مفید بنا

‌ضخامت حداقل در دیوارهای آجر فشاری و یا بلوک سفالی به طور معمول حدود ۱۵ سانتی متر است. در حالی که ضخامت حداقل در دیوار کناف حدود ۵/۷ سانتی متر بوده که اختلاف قابل توجهی است. استفاده از دیوارهای کناف به طور متوسط باعث افزایش سطح مفید داخل ساختمان به میزان ۱۰% خواهد شد.

دستیابی به مشخصات فنی مورد نیاز طراح

‌رعایت کمیت‌های مرتبط با فیزیک ساختمان (مانند عملکرد صوتی‌، عملکرد حرارتی و مقاومت در برابر حریق‌ و کمیت‌های مکانیکی‌ مانند حداکثر ارتفاع مجاز، ظرفیت پذیرش بارهای طره‌ای و رفتار لرزه‌ای، نقش به سزایی در ایجاد شرایط آسایش و بهره برداری مناسب از فضا دارند. کمیت‌های مذکور در کلیه‌ی ساختارهای دیوار جدا کننده‌ی کناف مطابق با روش‌های استاندارد آزمایش شده و از طریق مدارک و اسناد فنی این شرکت ارائه می‌شود. به علاوه، برای دستیابی به کمیت‌های خاص، ساختارهای ویژه قابل طراحی هستند.

این ویژگی اجازه می‌دهد که طراحان و سازندگان‌، معیارهای فنی مورد نظر خود را در طراحی و اجرای ساختمان پیاده سازی نموده و کمیت‌هایی نظیر میزان عبور حرارت و صوت و مقاومت در برابر حریق را تحت کنترل در آورند (‌امکانی که غالباً برای ساختارهای بنایی وجود ندارد).

‌قابلیت ترمیم و تعویض‌

با استفاده از ابزار ساده می‌توان دیوارهای کناف را به راحتی ترمیم یا قطعات آن را تعویض نمود.

دسترسی و تعمیرات آسان تاسیسات‌

قرار گیری تاسیسات در فضای خالی دیوار و دفن نشدن آن در داخل دیوار، علاوه بر رفع مسئله‌ی خوردگی و کاهش هزینه تعمیرات، دسترسی به تاسیسات و تعمیرات و نگهداری را در مرحله‌ی بهره برداری از ساختمان نیز آسان می‌نماید.

انعطاف معماری بالا‌

این نوع دیوار و سقف قابلیت پذیرش انواع قوس و شکستگی‌ها را دارا است.

قابلیت اجرا بر روی کف تمام شده‌

از قابلیت‌های دیوارهای کناف، امکان اجرای آن بر روی کف تمام شده است. این قابلیت، تغییرات آتی معماری بنا را بسیار آسان می‌نماید.

حمل و نقل آسان و ارزان

‌مصالح ساختارهای خشک، بسیار سبک و دارای حجم کم بوده که این امر موجب کاهش هزینه‌های حمل تا کارگاه و تسهیل در جا‌به‌جایی مصالح در محل کارگاه می‌شود.

اجرای سطوح وسیع با حداقل مصالح مصرفی

‌این ویژگی در راستای تحقق توسعه پایدار در حوضه ساختمان سازی بوده و در جلوگیری از هدر رفت منابع فنا پذیر معدنی بسیار موثر است.

صفحات متحرک

 

 

درباره نویسنده

محصولات