دیوارپوش

طراحی داخل ساختمان - دیوارپوش ، دیوارپوش آذران ، دیوارپوش سه بعدی

نویسنده : جواد ضیایی 2016/11/06 تعداد نظرات : دیدگاه بسته است.

طراحی داخل ساختمان

انواع سیستم های ساخت و ساز خشک  دیوارهای جدا کننده برای طراحی داخل ساختمان

دیوارهای جداکننده کناف ، دیوارهای غیر باربری هستند که برای تقسیم فضاهای داخلی ساختمان استفاده می شود. این ساختارها شامل قاب های فولادی سبک ساخته شده با مقاطع به شکل یو و سی می باشد.سازه های دیوار با مقاطع سی شکل ، استاد و مقاطع یو شکل ، رانر نامیده می شوند. صفحات روکشدار گچی در یک یا چند لایه، به وسیله پیچ مخصوص بر روی آنها نصب می شوند.درزهای بین این صفحات به وسیله نوار و بتونه مخصوص درزگیری شده و بدین ترتیب سطحی یک پارچه حاصل می شود. سطح به دست آمده ، پس از آماده سازی به وسیله ماستیک کناف دارای قابلیت اجرای رنگ ، کاغذ دیواری ، کاشی کاری و پوشش های دیگر می باشد.فضای خالی داخل دیوار ، امکان استفاده از انواع عایق حرارتی و صوتی را فراهم نموده و بدین ترتیب امکان انتخاب و دستیابی به کمیت های مرتبط با فیزیک ساختمان ( مانند عملکرد صوتی ، عملکرد حرارتی و رفتار جداره در برابر حریق ) را میسر می سازد.

دیوارهای پوششی در طراحی داخل ساختمان

دیوارهای پوششی کناف ، یک روش سریع و کارآمد جهت بازسازی دیوارهای بنایی قدیمی، پوشش دیوارهای بنایی جدید ( نازک کاری ) و بهسازی حرارتی و صوتی ساختمان ها می باشد.دیوارهای پوششی کناف شامل انواع بدون سازه آن ، یک لایه صفحه روکشدار گچی یا صفحه مرکب ( صفحات گچی پوشش شده با لایه عایق ) به وسیله چسب خمیری مخصوصی به نام پرلفیکس مستقیما به دیوار زمینه متصل می شوند. در دیوارهای پوششی با سازه نیز با صفحات روکش دار گچی بر روی یک زیرسازی فلزی ( متصل به دیوار زمینه یا مستقل از آن ) پیچ می شوند.درزهای میان صفحات به وسیله نوار و بتونه مخصوص درزگیری شده و بدین ترتیب سطحی یکپارچه و بدون درز حاصل شده که دارای قابلیت رنگ آمیزی ( بلافاصله پس از خشک شدن بتونه ) ، اجرای کاغذ دیواری ، کاشی و پوشش های دیگر می باشد.

سقف های کاذبدر طراحی داخل ساختمان

سقف های کاذب کناف در دو نوع سقف های کاذب یکپارچه و سقف های کاذب مشبک تولید و ارائه می شود.

سقف های کاذب یکپارچه : سقف های کاذب کناف سقف های سبکی هستند که به واسطه تولید صنعتی ؛ دارای مشخصات فنی استاندارد ( با مقاومت در برابر زلزله ) بوده و جایگزین بسیار مناسبی برای سقف های کاذب غیراستاندارد ساخته شده با رابیتس و گچ می باشند.این ساختار شامل زیرسازی فولادی سبک ( متصل به سقف اصلی ) بوده که صفحات روکش دار گچی به وسیله پیچ مخصوص بر روی آنها نصب می شوند. درزهای میان این صفحات به وسیله نوار و بتونه مخصوص درزگیری شده و بدین ترتیب سطحی یکپارچه و بدون درز حاصل می شود که دارای قابلیت رنگ آمیزی ( بلافاصله بعد از خشک شدن بتونه و اجرای ماستیک ) می باشد. فضای خالی پشت سقف کاذب ، امکان استفاده از انواع عایق حرارتی و صوتی را فراهم نموده و عبور و دسترسی به تاسیسات الکتریکی و مکانیکی را میسر می سازد.از دیگر مزیت های سیستم سقف های کاذب کناف می توان به انعطاف معماری بالا ، ساخت سقف های معلق تزئینی ( دکوراتیو ) و عدم نیاز به پیش بینی آویز ( همانند سقف های کاذب با مصالح بنایی ) اشاره نمود

سقف های کاذب مشبک در طراحی داخل ساختمان

سقف های کاذب مشبک کناف از شبکه سازه های سپری و تایل های گچی تشکیل می شوند. شبکه مذکور به وسیله آویزهای قابل تنظیم به سقف اصلی متصل گردیده و سپس تایل های 60*60 درون این شبکه قرار می گیرند. نصب سریع و آسان ، دسترسی آسان به فضای تاسیساتی پشت سقف کاذب و تعمیر و نگهداری آسان از جمله ویژگی های این ساختار می باشد. در این سیستم از انواع تایل های گچی ، تایل های آکوستیک و تایل های پی وی سی و …. می توان استفاده نمود.

تایل های گچی در طراحی داخل ساختمان

تایل های گچی و معدنی ، در سقف های کاذب مشبک به کار می روند.این سقف ها از شبکه سازه های سپری که به وسیله آویزهای قابل تنظیم ، به سقف اصلی متصل گردیده و تایل های سقفی که درون این شبکه قرار می گیرند ، تشکیل شده اند.تایل های سقفی در طرح های زیبا و متنوع و ابعاد مختلف به طراحان خصوصیات آکوستیکی ، مقاومت در برابر حریق و ایمنی در برابر زلزله را به همراه امکان دسترسی به فضای پشت سقف کاذب عرضه می نماید.

طراحی داخلی ساختمانطراحی داخلی ساختمان

 

دیدگاه ها