دیوارپوش

مبلمان - دیوارپوش ، دیوارپوش آذران ، دیوارپوش سه بعدی

نویسنده : نویسنده 2016/06/06 تعداد نظرات : 0
مبلمان

مبلمان

به گفته یکی از دوستان شرکت عمران سازه مهرازان مازیار قاسمی نژاد- نمادهای زندگی امروز چیست؟ آیا طرح باید در خدمت این نمادهای نوین قرار گیرد و پاسخ این سئوال چگونه باید عملی شود؟ شاید برخی از مردم به خاطر نفرت از زندگی ماشینی، بیشتر به اشكال كلاسیك علاقه مند باشند و به دنبال مبلمان های دیگر می روند، اما آیا این فرم ها (در ذات خود) آرامش لازم را برای كاربر فراهم می كنند؟  چه ماخذ تاریخی دارند و آیا باید لزوما دارای چنین منابعی باشند؟ راههای خلاقیت با نمادهای نوین چیست؟ معیارهای نقد این گونه آثار چه باید باشد؟

مبلمان و نمادهای زندگی امروز 

ذهنیت فرد ایرانی نسبت به زندگی مدرن چیست؟ آیا مدرن همان ماشینی است؟ موضع ما در قبال تاریخ مان چیست و آیا وظیفه ای در باب آن داریم؟ آیا باید به روش های دستی و تولید خرد مقیاس روی آوریم؟ و سئوال های فراوانی كه باید به بحث و آزمایش گذاشته شوند تا فلسفه لازم برای تفكر در این زمینه یافته شود.

در تولید صنعتی، طراحی مبل اداری وظیفه متخصصان و هنرمندان طراحی صنعتی است. در طراحی مبلمان گاهی مهارت طراح به صرف یك ایده خلاقانه با ساختمانی بی عیب به رخ كشیده می شود. گاه نمادهای صنعتی، ماشینی یا ریاضی چنان در طرح یك مبلمان تاثیر می گذارند كه بعید به نظر می رسد بتوانند آرامش طولانی مدت را ایجاد كنند. گاه طرح ها اشاره یا كنایه ای از یك مفهوم (مثل پرواز) هستند، شاید بتوان به تعبیری دیگر آنها را نیز در آثار سمبلیك طبقه بندی كرد.

در تولید انبوه، زبان و گویش یك طرح به واسطه جزییات و مصالح آن از ذهن طراح به ذهن مصرف كننده منتقل می شود و واژگان آن چیزهایی از قبیل بازاریابی، مواد اولیه و سیستم های تولید، مونتاژ، حمل ونقل، و انبار است. اما از زاویه دیگری نیز می توان به طراحی مبلمان نگاه كرد؛ تولید دستی. در این سیستم، نمادهای تاریخی كاربرد گسترده تری دارند زیرا با نوعی از خلاقیت در طرح و اجرا به طور همزمان سر و كار دارند.

همواره مدیران نیازمند نوعی از میز و ست اداری هستند که در عین اختصاص فضای مناسب برای کار، از زیبایی و پرستیژ بالایی برخوردار باشند.

سازنده (اغلب، نجار) همان طراح است و با كارفرمای (مخاطب، مشتری) خود به طور مستقیم ارتباط دارد پس گاهی مجبور می شود برای جلب توجه وی و گاه برای دل خود یا اثبات مهارت هایش به همكاران، فرم هایی را به تجربه بگذارد كه در سوزن دوزی یا گچبری كاربردهای بیشتری دارند، یا متعلق به سبك خاصی در طراحی معماری هستند.

مشخص کردن جهت قرارگیری مبل و کاناپه در دکوراسیون نشیمن

نظم بخشی موفق یک نشیمن با تعیین سبک زندگی شما شروع می شود. بیشترین استفاده ی شما از آن فضا چیست؟ آیا دوست دارید در مقابل تلویزیون لم دهید؟ جهت مبل تان را متناسب با آنچه می خواهید تنظیم کنید. اگر اهل بازی کردن و دورهمی هستید، مبلمان تان را به صورت نیم دایره یا دایره حول یک میز مرکزی بچینید.

مبلمان

مبلمان اداری

جدا از ویژگی های ارگونومیک، شناخت و تشخیص محصولات غیر ارگونومیک نیز لازم است. استایل بر حسب زیبا شناسی معمولا به مبلمان اداری حالت خاصی می دهد.در این حالت، شرایط و حالتی را برای کاربران فراهم می کند که معمولا راحتی و زیبایی را به ارمغان می آورد. مبلمان اداری ای که زیبا باشد و جلوه ی خوبی داشته باشد، راحتی بیشتری داشته و حس بهتری را ایجاد می کند. در داخل شرکت ها، ست اداری مناسب، موجب نگرش مثبت در کار و سطح اجرایی مؤثر و کارآمد خواهد شد؛ بعلاوه، جلوه ای با استایل، شیک و کلاسیک به شرکت های ثروتمند می دهد.
استایل مبلمان اداری یکسان نبوده و همیشه به مرور زمان تغییر می کند. صندلی های اداری و کمدها، میزهای اداری ، میزهای مدیریت و دیگر وسایل اداری ، با توجه به لزوم زمان و هدف کاربران وبه انتخاب خود آنها تغییر می کند. برخی ممکن است ست اداری سبک کلاسیک را بپسندند و برخی دیگر مبلمان اداری مدرن را. به هرحال، معمولا در این صنعت، شاهد بدعت و ابتکار هستیم، مثل استفاده از رنگ های روشن یا رنگ های زیبا و شیک و یا طرح ها و تصاویر انتزاعی.

ویژگی مبلمان اداری

مبلمان اداری با دوام هرگز بدون استایل نیستند، زیرا آن ها به این قصد ساخته شده اند که با وجود مدهای دائم التغییر بتوانند بیش از حد معمول، عمر کنند. دوام پذیری معمولا به دلیل استحکامی که در مبلمان اداری ایجاد می کند، باعث بالابردن ارزش مبلمان می شود، دوام عمری مبلمان اداری، درواقع نوعی سرمایه گذاری ارزشمند برای شرکت به شمار می آید. مبلمان اداری با دوام، راحت و با استایل، به عنوان یک دارایی ثابت برای شرکت به شمار می رود.

مبلمان

درباره نویسنده

محصولات