دیوارپوش

محدودیت­ در طراحی دکور - دیوارپوش ، دیوارپوش آذران ، دیوارپوش سه بعدی

نویسنده : نویسنده 2016/06/06 تعداد نظرات : 0
محدودیت­ در طراحی دکور

محدودیت­ در طراحی دکور

از روش­های موثر در حل مسئله (محدودیت­ در طراحی دکور) آرایش فضاهای كوچك، ساده­ تر كردن طراحی است. محدودیت در طراحی و دكوراسیون، استراتژی موثری در طراحی پروژه ­هایی چون آپارتمان­ها و خانه ­های كوچك است. البته برای دستیابی به چنین هدفی، لزوما نمی ­بایست به مینی­مالیسم (كمینه ­گرایی)، كه هم مستلزم صرف وقت و انرژی زیاد در جزئیات و همچنین صرف هزینه بسیار بالایی است، روی آورد. حذف المان­های غیر ضروری در خانه، ایجاد محیطی شفاف (خوانا)، استفاده از خطوط خالص و همچنین دقت در انتخاب مصالح استفاده شده برای فضاهای داخلی، باعث می­شوند تا فضای داخل بزرگ­تر و روشن­تر به نظر برسد.

محدودیت­ در طراحی دکور

محدودیت­ در طراحی دکور اتاق کوچک

استفاده از مبلمان کوچک در اتاق کوچک می تواند ظاهر اتاق شما را به خانه ای عروسکی  کوچک تبدیل کند بهتر است در طراحی دکوراسیون اتاق کوچک از مبلمان های بزرگ استفاده کنید البته بهتر است با انتخاب مبلمان هایی با فضای ذخیره سازی مناسب از کمبود فضا در اتاق جلوگیری کنید. اینگونه ظاهری بسیار کلاسیک تر به اتاق کوچک خود خواهید بخشید.

محدودیت­ در طراحی دکور

 

تطابق رنگ های دیوار و مبلمان

مشابهت رنگ های دکوراسیون شکست کمتری در دید ناظر ایجاد کرده و این مطابقت ضمن تعادل بیشتر فضا را بزرگتر می سازد.

نور کافی

هر اتاق با نور طبیعی یا روشنایی مصنوعی، اگر به خوبی روشن و متعادل شود، بزرگتر خواهد شد.

از یک طرح رنگی تک رنگ استفاده کنید

رنگ هایی را که در خانواده های یکسان هستند را انتخاب کنید و از پارچه های با بافت ظریف استفاده کنید.

محدودیت­ در طراحی دکور

استفاده از سقف تیره

این یک باور اشتباه است سقف های تیره باعث ایجاد فضایی دارای پختگی و زیب را به ما هدیه دهند برای ایجاد فضایی مناسب باید رنگ دیوارها و مبلمان روشن تر از سقف تیره شما باشد و اگر باز هم احساس کوچکی و یا تاریک بودن اتاق را داشتید می توانید با استفاده از چند آینه کوچک و بزرگ در اتاق این احساس را از میان ببرید.

استفاده متریال ها و المان های شفاف

المان های شفاف سبک تر مانند میز ها و پارتیشن های شیشه ای چون دید به قسمت های دیگر را ممکن می سازند فضا را بازتر و ساده تر نشان می دهد.

استفاده از کناف

دکورهای دیواری باید از ضخامت کمی برخوردار باشند و ضمخت نباشند به همین خاطر کناف بهترین متریال برای اجرای این گونه دکورهاست چراکه در ۳سانتی متر هم قابل اجراست و محیط شما را کوچک نمی کند ضمن آنکه می توان از متریال ترکیبی برای زیباسازی آن استفاده کرد.دقت کنید که دیوار انتخابی برای دکورتان بهترین و اصولی ترین انتخاب باری این کار باشد که این کار فقط در تخصص طراح دکوراسیون می باشد.

محدودیت­ در طراحی دکور

در طراحی دکوراسیون اتاق کوچک برای فضاهایی با محدودیت­ در طراحی دکور پایبند هیچ قانونی نباشید و تنها از ایده ها و قوانین موجود تا زمانی که احساس خوبی به شما می دهند استفاده نمایید زیرا سلیقه ها و ایده های شما می تواند زیبایی هایی به مراتب بیشتر برای دکوراسیون اتاق کوچک شما به وجود آورد

پرده و پارچه های مناسب

برای انتخاب پارچه سعی کنید از پارچه های ساده و یا بافت های ساده تر استفا کنید یا در صورت علاقه به طرح ها از طرح های ریز گلدار و یا راه راه استفاده کنید زیرا شلوغی و طرح های درشت فضا را از سادگی خارج کرده و تعادل بصری را بر هم می زند.

دکور مناسب در معماری داخلی

منظره اتاق، میزان نور طبیعی و خصوصیات معماری ساختمان از دیگر عواملی هستند که قبل از شروع تزئین باید مدنظر قرار گیرند. این عوامل اجزا ثابتی را تشکیل می‌دهد که تغییر آن‌ها و پس از اتمام کار دیگران امکان‌پذیر نیست لذا ترکیب‌بندی را طوری باید انجام داد که از جنبه‌های مثبت این ویژگی‌ها حداکثر بهره‌ برده شود.

محدودیت­ در طراحی دکور

همه انسان‌ها در اعماق درون خود خواستار آرامش‌اند. این امر، برای هر فرد، اگرنه در هیچ جای دیگر، حداقل در خانه باید محقق شود. در خانه است که می‌توان انرژی‌های ازدست‌ رفته طی روز را جایگزین کرد.

دور همی اعضای خانواده و گپ زدن به ما کمک می‌کند تا خستگی‌های روزانه را بیرون از خانه جاگذاشته و برای فردا آماده شویم. فضای داخلی خانه می‌تواند منبع تمام‌نشدنی نشاط و آرامش باشد. به شرطی که بعضی از جزئیات ظریف که بسیار مؤثر هم هستند رعایت کنیم. گاهی توجه به نکته‌های کوچک، نتایج بزرگی به دنبال دارد.

استفاده از پرده کرکره اي کوچک ( و يا به طور کلي استفاده نکردن از پرده براي پنجره)

پرده ي پنجره ها يکي از نقاط کليدي در اتاق خواب هستند. زيرا حريم خصوصي فضا را حفظ ميکنند و بازدارنده ي ميزان تابش نور به داخل فضا هستند و لايه ي ديگري از طراحي محسوب ميشوند. بنابراين اگر پنجره ي اتاق خواب شما از خانه ي همسايه ديد دارد بايد از پرده براي پنجره ي خود استفاده کنيد اما ،اول از همه بايد پرده مناسب و درست باشد.

اين پرده هاي کرکره اي کوچک مناسب نيستند. آنها گرد و غبار را در لا به لاي خود جمع ميکنند و زماني که آن را بالا پايين ميکنيد اين گرد و غبار ها به داخل فضا پراکنده ميشوند. به جاي آنها ميتوانيد از پرده هاي رومي زيبا مثل اين تصوير استفاده کنيد. و يا از دو لايه پرده ي بلند استفاده کنيد. يک لايه ميتواند از حرير و کتان باشد و لايه ي ديگر براي تنظيم نور است تا محيطي را فرراهم کند که شما واقعا براي استراحت به آن نياز داريد.

سطوح اصلی اتاق شامل سقف و کف و دیوارها است؛ پرده‌ها، روکش مبل و صندلی، سطح درها و پنجره‌ها نیز سطوح کوچک‌تر را تشکیل می‌دهند. رنگ، نقش، بافت در بزرگ یا کوچک جلوه دادن اتاق مؤثر است نقوش درهم و رنگ‌های تند بر سطوح مذکور قدرت جلب‌توجه بیشتری داشته و فضا را شلوغ و کوچک خواهند کرد.

طاقچه‌ها، رف‌ها، ارسی‌ها، هشتی‌ها، حوض‌ها و باغچه‌ها تنها شماری از عناصر کالبدی طراحی داخلی در ایران هستند. روش معماران گذشته ایرانی در محدودیت­ در طراحی دکور به‌کارگیری این عناصر، در راستای آن بوده تا از جذابیت فرم کاسته شود و به غنای فضا افزوده گردد. این همان هندسه همراه با تزئینات است.

محدودیت­ در طراحی دکور

 

درباره نویسنده

محصولات