دیوارپوش

انتخاب های صحیح برای دکوراسیون داخلی خانه - دیوارپوش ، دیوارپوش آذران ، دیوارپوش سه بعدی

نویسنده : جواد ضیایی 2016/11/06 تعداد نظرات : دیدگاه بسته است.

انتخاب های صحیح برای دکوراسیون داخلی خانه

همان طور که می دانید امروزه خانه های بزرگ جای خود را به خانه های کوچک داده اند و دیگر خبری از خانه های بزرگ حیاط دار که دارای تراس دلباز و بزرگی بودند، نیست. در واقع امروزه متراژ خانه ها کوچک شده و به همین خاطر بهره گیری از همه قسمت های خانه را باید به خوبی انجام داد تا دکوراسیون داخلی مناسبی در فضا پدید آید.. البته نکته مهم این است که انتخاب های نادرست باعث می شود تادکوراسیون داخلی خانه بیشتر از اندازه ای که است، کوچک به نظر برسد. از این رو توصیه شرکت آذران دکور این است که با توجه به راهکارهایی که ارائه می دهیم، جلوی اشتباهات خود را بگیرید و دکوراسیون داخلی زیبا و بدون اشکالی را برای خانه خود ایجاد کنید.

عدم استفاده از دو رنگ برای دیوار و سقف برای دکوراسیون داخلی منزل

در واقع زمانی که می خواهید در دکوراسیون داخلی دیوار های خانه را استخوانی کنید، به راحتی دیوار ها و حتی سقف را یک دست می زنید. اما وقتی قصد رنگ آمیزی با رنگی متفاوت را دارید، آنگاه تنها دیوار را رنگ کرده و سقف را استخوانی می کنید. در واقع در این زمان کمتر پیش می آید که شما جرات این را داشته باشید که از رنگ آبی که برای دیوار استفاده نموده اید، برای سقف هم به کار ببرید. نکته مهم این است که یک رنگ کردن سقف و دیوار، باعث بزرگ نمایی خواهد شد و حتی مانع از بهم ریختگی و شلوغ نشان دادن اتاق می شود. در واقع با یک دست رنگ کردن سقف و دیوارها می توانید اتاقی منسجم و بهتر داشته باشید.

استفاده از فضای پشت در در دکوراسیون داخلی خانه  :

با اینکه همه ما مخالف بی نظمی در دکوراسیون داخلی هستیم، اما نباید فراموش کرد که هر شلوغی به معنای بی نظمی نبوده و به راحتی می توان با کمک وسایل خاص از فضاهای غیر قابل استفاده بیشتر استفاده کرد. برای مثال رخت آویزهای پشت در و…رامیتوانیددرفضایسرویسبهداشتیقراردهیدوازآنهابرایسروساماندادنفضایدستشوییوحماماستفادهکنید. بهتراستبدانید که به کار گیری قفسه های خاص برای پشت در سرویس بداشتی خیلی بهتر از تلنبار کردن لوازم خود در داخل کابینت ها می باشد و باعث ایجاد نظم در این فضا می شوند.

عدم استفاده از پرده های کوتاه در دکوراسیون داخلی  :

شاید شما هم جزء آن افرادی باشید که تنها تابع یک قانون برای نصب پرده برای هر فضایی می باشند. در واقع در باور این افراد پرده ها باید از بالای پنجره شروع شده و به اندازه ارتفاع پنجره ها پایین بیاید. یادتان نرود که در اتاق های کوچک هرگز نباید از این قانون استفاده کنید، بلکه باید بدون در نظر گرفتن اندازه پنجره، پرده را از سقف تا زمین آویزان کنید. حتی بهتراستدوتاسهسانتیمتررویآنریختهشود. پیشنهادمیکنیمازپردههاییبارنگهایسادهوخنثیاستفادهکنیدکههیچنقشونگاریهمنداشتهباشد.

شلوغ نکردن ورودی منزل در دکوراسیون داخلی  :

به صورت معمول صاحبخانه از راهروی خانه هیچ استفاده ای نمی کند و تنها با پهن کردن یک قالی وقراردادنیککنسولآینهتلاشمیکنندتااینبخشازدکوراسیون داخلیخانهرازیباکنند. امابهتراستبدانیدکهبایدازپتانسیلاینقسمتازخانهبیشتراستفادهکنید. بههمینخاطرپیشنهادمیکنیمبابهکارگیریازقفسههایدیواریوقراردادنوسایل دکوری در آنها، باعث ایجاد یک ورودی زیبا شوید و از حالت بهم ریخته خلاص شوید.

عدم استفاده از ایده های فراوان در دکوراسیون داخلی  :

یادتان نرود که در یک اتاق کوچک هرگز نباید از ایده های زیاد استفاده کنید. با اینکه ممکن است ایده های فراوانی را در دهن خود داشته باشید که دوست دارید همه آنها را عملی کنید، اما فراموش نکنید که باید به مسله محدود بودن فضا هم توجه داشته باشید و همه ایده های خود را در یک فضای کوچک اجرا نکنید. در واقع مسله مهم این است که نباید از رنگ های متعدد و نقش های مختلف در دکوراسیون داخلی اتاق بهره بگیرید. فراموش نکنید که تنوع رنگ و نقش بسیار در پرده، مبل و کوسن ها یک اشتباه در دکوراسیون اتاق به حساب می آید. توصیه ما این است که یک رنگ را برای مبلمان انتخاب کنید و سایر وسایل را با دو رنگ همخوان و بدون نقش و طرح در کنار هم بچینید.

بهترین استفاده از دیوارها در دکوراسیون داخلی  :

دکوراسیون داخلی یک اتاق کوچک آن قدر هم سخت نخواهد بود، اگر راه درست استفاده از دیوار ها را بیاموزید. در واقع نباید دیوارهای اتاق را به بدترین شکل مورد استفاده قرار دهید، بلکه باید به گونه ای دیگر از دیوارها بهره بگیرید. به صورت معمول همه ما تنها از دیوارها برای نصب تابلو و حتی طاقچه استفاده می کنیم. اما بهتر است بدانید که دیوارها قابلیت آویز کردن میزهای تاشو را دارند و بهترین مکان برای میزها و کتابخانه های تاشو هستند.

دکور زدن زیر پله ها در دکوراسیون داخلی  :

همان طور که می دانید امروزه همه افراد طرفدار مد بود و به همین خاطر برای هر دست لباس خود کفشی مناسب تهیه می کنند. از این رو در خانه های کوچک جا دادن کفش ها از مشکلاتی است که با آن روبرو هستند. استفاده از جا کفشی هم مسله را حل نخواهد کرد. از این رو با کمک یک ایده جالب و کاربردی می توانید راه حلی برای جا دادن کفش های خود در دکوراسیون داخلی پیدا کنید. زیر پله ها بهترین مکان برای سر وسامان بخشیدن به کفش ها می باشد. در واقع شما می توانید زیر پله ها را دکور زده و فضای مناسبی برای قرار دادن کفش های اهالی خانه مهیا کنید.

عدم نصب کابینت در دکوراسیون داخلی  حمام :

در خانه های مدرن امروزی به صورت معمول در فضای مشترک دستشویی و حمام از کابینت استفاده می کنند. در واقع این کابینت ها به شکل خاصی هستند که می توان از آنها برای جا دادن لوازم و وسایل آرایشی و بهداشتی در دکوراسیون داخلی استفاده کرد. زیرا این نوع کابینت ها نقش زیبا سازی فضای سرویس بهداشتی را بر عهده می گیرند. اما یادتان نرود که وجود این کابینت ها در دکوراسیون داخلی برای فضاهای بزرگ مناسب خواهد بود ولی در یک فضای کوچک به جزء شلوغ کردن فضا کاری را انجام نمی دهند.

استفاده از کنج ها در دکوراسیون داخلی  :

بدون شک هر خانه، کنج بدون استفاده دارد که نمی توان به راحتی از آن ها بهره گرفت. اما با کمی ایده پردازی در دکوراسیون داخلی می توانید نقص ها و کمبود های خانه را رفع کنید. برای مثال از کنج ها در دکوراسیون داخلی برای درست کردن کتابخانه استفاده کنید و یک طاقچه یا میز را در این مکان قرار دهید. در واقع با کمک یک ایده ناب می توانید در کمال سادگی فضای اضافی خانه خود را به درستی پر کنید و یک دکوراسیون داخلی مناسبی در فضا پدید آورید.

عدم استفاده از فرش کوچک در دکوراسیون داخلی  :

هرگز نباید در دکوراسیون داخلی از پهن کردن یک فرش بزرگ در یک فضای کوچک ترسی داشته باشید. برای مثال یک فرش شش متری را در یک اتاق شش متری پهن کنید. انجام این کار در دکوراسیون داخلی توهم بزرگ بودن اتاق را به بیننده القا می کند. البته اگر رنگ های فرش انتخابی شما از طرح های متفاوت و خاص باشد، توهم بزرگ بودن بیشتر در دکوراسیون داخلی منزل  القا می شود.

دکوراسیون داخلی خانه

 

دیدگاه ها