دیوارپوش

طراحی کتابخانه منزل - دیوارپوش ، دیوارپوش آذران ، دیوارپوش سه بعدی

نویسنده : جواد ضیایی 2016/10/27 تعداد نظرات : دیدگاه بسته است.

طراحی کتابخانه منزل

طراحی کتابخانه منزل به مجموعه‌ای از اطلاعات و منابع و خدمات اطلاعاتی گفته می‌شود که توسط یک نهاد عمومی، خصوصی یا یک شخص نگهداری و اداره می‌شود. از نگاه سنتی، کتابخانه به طور معمول به مجموعه‌ای از کتاب‌ها گفته می‌شود. کتاب مجموعه ای ازاطلاعات درمورد یک فرد یا یک جسم یا…خاص که درصفحاتی کاغذی نوشته یاچاپ می شود.

 کتابخانه منزل با استفاده از بهترین چوب ام دی اف

در طراحی داخلی ، فضای معماری با عناصر محدود تعریف می شود و با ترکیب مناسب دیوارها ، ستون ها ، کف ها و سقف به هویت و کیفیت موردنظر دست می یابد و شرایط لازم را برای ایجاد محیطی مانوس ، مفید و قابل استفاده ، زیبا و خوشایند ، امن و مستحکم برای انجام همه فعالیت ها و شرایط مختلف زندگی فراهم می آورد.
کف ، دیوار ، بازشوها و تیر و ستون ها از اصلی ترین عناصر سازنده فضای معماری است که برای انجام دکوراسیون داخلی با استفاده از محصولات دیوارپوش و ایجاد سقف کاذب و کف کاذب آذران پلاستیک در فضا محیطی امن و زیبا به وجود می آید.
کف ها، سطوح افقی هستند که حد تحتانی فضا را مشخص کرده ، محیط را برای حرکت و فعالیت انسانی و قرار دان مبلمان و لواز زندگی در فضای باز و بسته فراهم می آورد.
کف سازی فضاها برای دکوراسیون داخلی به دو صورت نرم ( مانند فرش و موکت ) و یا سخت ( مانند سنگ ، آجر ، سرامیک و کاشی و … ) انجام می شود . بافت و رنگ کف ها بر کیفیت و حالت فضا تاثیر می گذارد . مقیاس لگوی کف سازی باید با توجه به مقیاس فضا در نظر گرفته می شود . دیوارها از اصلی ترین عناصر معماری – معماری داخلی هر ساختمان هستند . که در دکوراسیون داخلی با استفاده از کاغذهای دیواری ، دیوارپوش و دیوارکوب های آذران طراحی و اجرا می شوند .
دیوارها و ستون ها علاوه بر محدود کردن و تقسیم فضاها ، اصلی ترین عناصر در طراحی داخلی هستند که در مقابل دید ما قرار می گیرند و در دکوراسیون داخلی بر احساس و ادراک ما از فضا تاثیر تعیین کننده ای دارند .
دیوارها تداوم بصری و حرکت در بین فضاها را ممکن ساخته ، امکان انتقال حرارت ، نور ، صدا را فراهم می آورند . دیوارهای داخلی ساختمان معمولا ضخامت کمتری دارندو باربر نیستند . این دیوارها برای طراحی داخلی ضمن انجام تقسیم فضاها ، حریم فضاها را از نظر نفوذ دید مزاحم ، انتقال صدا ، نور و حرارت حفظ می کنند.
در تقسیم فضا و طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی ساختمان ، گاه به جای دیوار از کمدها، قفسه ها و مبلمان استفاده می شوند . دیوارها در دکوراسیون داخلی فضاها علاوه بر نقش جدا کنندگی فضاها ، با عناصر فضایی دیگر از قبیل سیستم های نورپردازی ، قفسه ها و کمدها و سکوها ، ترکیب شده ، هم زمان عملکردهای مختلفی پیدا می کنند .

در کل کتابخانه ها طیف وسیعی از عملکردهای اجتماعی را شامل می شوند. به طور مثال کتابخانه های دانشگاهی ، مجموعه ادبیات موردنیاز را برای اهداف آموزشی و تحقیقاتی گردآوری و نگهداری می کنند که معمولا برای عموم قابل استفاده است. در طراحی کتابخانه های عمومی ، امکانات وسیع تر و کلی تر برای اطلاع رسانی در جامعه وجود دارد.
در طراحی کتابخانه منزل این امکانات محدودتر است و حالت خصوصی را به خود دارد. افراد یک خانه می توانند بت توجه به اطلاعات لازم و مربوطه راجع به هر موضوعی کتاب را تیه کنند و در کتابخانه موجود در منزل خود قرار دهند.
برای کتابخانه منزل می توان با توجه به متراژ یا فضاهای داخلی منزل فضایی جداگانه مانند یک اتاق برای کتابخانه در نظر گرفت.

امروزه با توجه به خلاقیتی که در طراحی و دکوراسیون داخلی وجود دارد از یک وسیله در خانه مانند زیر یک صندلی که جا داشته باشد یا یک میز را می توان به فضایی برای گذاشتن یا نگهداری یک یا چند کتاب استفاده کرد. هم چنین می توان با ایجاد چند باکس دیواری یا باکس موجود در زیر پله ها نیز فضایی مانند یک کتابخانه در خانه های کوچک استفاده نمود.

طراحی و اجرای کتابخانه منزل

طراحی و اجرای کتابخانه منزل

دیدگاه ها