دیوارپوش

10 ایده کاربردی در حمام - دیوارپوش ، دیوارپوش آذران ، دیوارپوش سه بعدی

نویسنده : جواد ضیایی 2016/10/27 تعداد نظرات : دیدگاه بسته است.

10 ایده کاربردی در حمام

حمام: نمی دانم حمام های خانه های قدیمی را دیده یا تجربه کرده باشید یا نه. حمام هایی که به قدری فضا داشتند که هر چیزی در آن ها پیدا میشد و گاها خود به چند فضای مستقل تقسیم می شدند، مثل رختکن و فضای حمام. اما این را خوب می دانم که حمام های امروزی را همه تجربه کرده اید، حمام هایی که گاها به قدری کوچک هستند که حتی وجود کوچک ترین عناصر اضافی نیز فضای آن ها را تنگ تر و غیر قابل تحمل تر می کند. پس باید در انتخاب تجهیزات حمام و سرویس بهداشتی مان و جای دادن آن ها هوشمندانه عمل کنیم. مثل همیشه یک طراحی خوب و مناسب، نجات بخش ما خواهد بود می خواهیم با  10 نکته ی اصلی را که حمام قابل توجه است، به شما یادآوری کنیم تا حمامی کاربردی و یک  دکوراسیون داشته باشید.

آیا وان در حمام واقعا لازم است؟

برای سالیان زیادی صاحبان خانه ها معتقد بودند که حمام اصلی باید وان داشته باشد. عدم استفاده از آن و هزینه اش اهمیتی نداشت. آن ها معتقد بودند که وجود وان برای ظاهر حمام و فروش مجدد آن لازم است. حال شما از خود بپرسید آیا واقعا به وان نیاز دارید و چقدر از آن استفاده خواهید کرد؟ اگر پاسخ تان مثبت است، در کدام حمام آن را قرار می دهید؟ حمام اتاق خواب یا حمام اصلی؟ راستی نظرتان درباره ی جکوزی خانگی و یک آب تنی هیجان انگیز چیست؟

به ارتفاع کانتر روشویی در حمام و سرویس بهداشتی اهمیت بدهید.

کمد یا کانتر روشویی حمام های قدیمی معمولا ارتفاع کمی داشتند، اما امروزه ارتفاع استاندارد برای آن ها ۹۰ سانتی متر است که برای اکثر بزرگ سالان مناسب است. اگر این ارتفاع برای تان زیاد است و نمی خواهید کمد روشویی تان سفارشی باشد، می توانید از نمونه های شناور استفاده کنید. این نمونه ها در هر ارتفاعی که بخواهید قابل نصب اند.

شیرآلات بهداشتی در طراحی داخلی حمام

حمام و دوش های امروزی امکانات نامحدودی دارند. سر دوشی های استاندارد تنها یک نقطه ی شروع هستند. اسپری کننده های آب به بدن، سر دوشی های دستی، سر دوشی های بارانی و انواع مختلف دیگری شیرآلات در بازار موجود هستند. البته باید به این نکته توجه داشته باشید که هر کدام از این تجهیزات، هزینه هایی را در بر دارند، چه از نظر هزینه ی خودشان و چه از نظر هزینه ی لوله کشی برای آن ها. پس فراموش نکنید شیرآلات و تاسیسات حمام را هوشمندانه و بروز طراحی کنید . قبل از اجرای بازسازی یا ساخت حمام خود، برای مکان این تجهیزات تصمیم گیری کنید، مثلا اگر بلند قد هستید، سر دوشی را در ارتفاع بالاتری نصب کنید. یا اگر می خواهید در حمام تان نیمکت داشته باشید، سردوشی دستی را جایی نصب کنید که در هنگام نشستن به آن دسترسی داشته باشید.

امنیت را در حمام فراموش نکنید.

فکر نکنید نصب میله های نگهدارنده، از زیبایی حمام شما می کاهد. این عناصر بسیار امن و کاربردی اگر به درستی در  طراحی داخلی حمام به کار گرفته شوند، علاوه بر جذاب بودن، برای برخاستن از وان یا روی نیمکت بسیار مفید خواهند بود. اگرمیخواهیدچنینیمیلههاییدرحمامخودداشتهباشید،به نصب صحیح آن ها بسیار توجه کنید.

نیمکت حمام، مکانی برای استراحت در حمام

نیمکت حمام تنها برای استراحت کردن نیست، شما می توانید بر روی آن بعضی از کارهای خود را انجام دهید. در حمام های کوچک که نمی خواهید فضای کف آن برای نیمکت گرفته شود، می توانید از نیمکت های تاشو استفاده کنید. درست مانند میله های نگهدارنده، نصب نیمکت به دیوار نیز باید صحیح و امن باشد.

در طراحی داخلی حمام طاقچه ها را فراموش نکنید.

یک راه حل فوق العاده جهت ایجاد فضا برای بطری های شامپو، صابون ها و حتی لوازم دکوراتیو مانند شمع، تعبیه ی یک طاقچه یا مجموعه ای از طاقچه ها ، شلف و یا باکس در دیوار حمام یا اتاق دوش می باشد. این طاقچه ها جایگزین های بسیار خوشایند تری به جای سبدهایاقفسههایپلاستیکیحمامهستندوایجادآنهادردیواراگرامکانشباشدهزینهیچندانیدربرندارد.

آیا در حمام ریش تان را می تراشید؟

اگر در حمام ریش تان را می تراشید، می توانید یکی از طاقچه ها را با نورپردازی و نصب آینه به این کار اختصاص دهید که جایی هم برای وسایل تان داشته باشد.

میز آرایش خود را به حمام بیاورید.

آیا دوست دارید در حمام تان آینه  ای بزرگ و جایی برای لوازم آرایش تان داشته باشید؟ جزء کسانی هستید که برای آرایش پشت میز می نشینید یا می ایستید؟ پس به فکر یک میز آرایش در حمام خود باشید. اگر می خواهید میز آرایش و کانتر روشویی را یکی کنید، به تفاوت ارتفاع آن ها توجه داشته باشید. کانتر روشویی دارای ارتفاع استاندارد ۹۰ سانتی متر و میز آرایش معمولا ۷۵ سانتی متر است. اگر می خواهید یک کانتر یک دست داشته باشید، از صندلی های با ارتفاع بلند برای میز آرایش استفاده کنید.

در حمام و سرویس بهداشتی کتاب ها و مجلات را در دسترس نگه دارید.

شاید یکی از نقاط خوبی که می توانیم اندکی به مطالعه بپردازیم در سرویس بهداشتی باشد. می دانم این کار تا کنون در فرهنگ ما جایی نداشته، ولی شاید بد نباشد نگاهی دوباره به این موضوع داشته باشیم و جایی برای نوآوری در حمام و سرویس بهداشتی خود کنیم. پساگرازطرفداراناینروندهستید،پیشنهادمیکنمحتماجایکوچکیبرایکتابها،روزنامههاومجلاتخوددرحماموسرویسبهداشتی در نظر بگیرید تا حمام تان تمیز و مرتب بماند.

قلاب ها، میله های حوله و نگهدارنده دستمال توالت در حمام و سرویس بهداشتی

سعی کنید تعیین مکان این عناصر را به بعد از بازسازی  موکول نکنید. آن ها می توانند به عنوان عناصری جذاب و زیبا در طراحی داخلی حمام شما به کار روند. پس مکان های مناسبی برای نصب آن ها در دیوار در نظر بگیرید.

نظرتان درباره ی این ایده ها چیست؟ آن ها را در دیدگاه های پایین همین مطلب یا بخش مشاوره دکوراسیون  با ما و کاربران دیگر در میان بگذارید. چنانچه به دنبال تجهیزات مناسب برای حمام و سرویس بهداشتی خود هستید، پیشنهاد می کنم بخش لوازم و تجهیزات حمام و سرویس بهداشتی از دست ندهید.

دیدگاه ها