دیوارپوش

پارچه های سنتی و دكوراسیون شرقی - دیوارپوش ، دیوارپوش آذران ، دیوارپوش سه بعدی

نویسنده : نویسنده 2016/06/06 تعداد نظرات : 0
پارچه های سنتی و دكوراسیون شرقی

پارچه های سنتی و دكوراسیون شرقی

از پارچه های آراسته به نقوش باتیك اندونزی تا سرمه دوزی های هندی مجموعه وسیعی از پارچه های دست بافت و یا كار دست بر روی پارچه را می توان یافت كه با تكنیك های كهن بافته شده یا به روش هایی چون تكه دوزی، برودری دوزی، منجوق دوزی، چاپ دست یا باتیك آراسته شده اند.

ایجاد خلاقیت توسط دکوراسیون شرقی

بسیاری از این تكنیك های قدیمی هنوز در گوشه و كنار دنیا به كار  می روند و تا امروز به روش های ماشینی قابل تولید نبوده اند. هر یك از این پارچه های صنایع دستی یك اثر هنری اصیل هستند و استفاده از آنها یكی از ساده ترین روش ها برای بخشیدن رنگ و بوی شرقی به دكوراسیون منزل است.

شما می توانید جز كاربردهای مشخص و سنتی هر یك از این پارچه ها ، روش های ابتكاری و ایده های نوینی برای استفاده از آنها در منزل خودتان بیابید. مثلاً می توانید از ساری های رنگین هندی به عنوان پوشش پنجره استفاده كنید. هر ساری معمولاً حدود5/4 متر در 112 سانتیمتر است.

پارچه های سنتی و دكوراسیون شرقی

با توجه به ابعاد پنجره مورد نظرتان می توانید آن را از چوپ پرده بیاویزید و از آن یك پانل پارچه ای برای پوشاندن پنجره بسازید یا این كه یك یا دو ساری را به اشكال مدل دارتری به چوپ پرده پنجره بیاویزید. سارونگ های باتیك اندونزی كه به عنوان لباس سنتی مردان و زنان در اندونزی مورد استفاده قرار می گیرند نیز اغلب برای استفاده به عنوان دیواركوب مناسب هستند.

استفاده از ابریشم تایلندی

همچنین می توان از ابریشم های تایلندی به عنوان روكش صندلی های ناهارخوری سود برد و یا از شال های برودری دوزی شده لائوسی رومیزی منحصری به فردی تهیه كرد.

در اتاق نشیمن گلیم های كوچك، پشمینه های غنایی و دیگر دست بافت های سنگین و ضخیم را بر روی مبل ها و صندلی بیندازید. می شود با نصب كیمونوهای ژاپنی و یا آینه دوزی های هندی به عنوان دیواركوب به یكی از دیوارهای اتاق  نمایی شاد و رنگین ببخشید و با مجموعه ای از پارچه های رنگین و خوش نقش و نگار از سرزمین های گوناگون چند كوسن متنوع و زیبا برای روی مبل ها بدوزید.

پارچه های سنتی و دكوراسیون شرقی

در اتاق خواب نیز می توانید از روتختی های ابریشمی چینی یا تایلندی استفاده كنید و از سرمه دوزی های هندی و یا پارچه های برودری دوزی شده مراكشی یك روتختی مجلل درست كنید.

پارچه های سنتی و دكوراسیون شرقی

 

به خاطر داشته باشید چنانچه به كشور دیگری سفر كردید سراغ بازار پارچه فروشان را از ساكنین محلی بگیرید و سری به آنجا بزنید. بی شك پارچه های زیبایی مطابق با سلیقه و متناسب با دكوراسیون منزلتان خواهید یافت.

درباره نویسنده

محصولات