دیوارپوش

پارکت بهتر است یا سرامیک - دیوارپوش ، دیوارپوش آذران ، دیوارپوش سه بعدی

نویسنده : borhani 2018/07/21 تعداد نظرات : 0
پارکت بهتر است یا سرامیک

پارکت بهتر است یا سرامیک

همیشه این مسئله نیز وجود داشته است که برای ایجاد یک کفپوش مناسب در منزل مسکونی یا تجاری یا اداری چه طرح یا جنسی باید انتخاب شود. آیا استفاده از پارکت نسبت به سرامیک می تواند مقرون به صرفه باشد؟ آیا می تواند همان کیفیت را به نحو بهتری در اخیتار ما بگذارد سیا خیر؟ و این قضیه برای کفپوش هایی از جنس سرامیک هم می تواند صدق کند.

پارکت بهتر است یا سرامیک

نکته ی مهمی که در اینجا  وجود دارد و بهتر است به آن توجه کنید این است که در انتخاب خود بسیار دقت و توجه داشته باشد،‌چراکه پارکت یا سرامیک به عنوان یک کفپوش مانند فرش یک نمی تواند سال به سال تعویض شود و اصلا برای منظور ساخته و طراحی نمشود. چراکه بسیار زمانبر و مقرون به صرفه نیز نمی باشد. پس بهتر است با توجه به محیطی که در آن قرار دارید و سبکی که برای آن در نظر گرفته اید یک تنخاب مناسب و عاقلانه داشته باشید.

مزایا و معایب پارکت و سرامیک

سرامیک و پارکت هردو می توانند مزایا و فواید خاص خود را داشته باشند و در ادامه به هرکدوم می پردازیم:

از مزایی که کفپوش ها در طرح سرامیک می توانند داشته باشند ایجاد یک طرح یک دست و سفید وزیبا می باشد و بدلیل جنس و مواد به کار رفته در آن در تابستان می تواند هنگام قدم زدن برروی سرامیک ها حس خنکی و دلشینی بسیاری را به ما بدهد. وهمچنین در زمستان هم می تواند گرما بخش نیز باشند.

اما پارکت ها بدلیل جنس به کار رفته در آن ها و اینکه برعکس سرامیک از حال نرمی برخوردارند و هنگام راه رفتن برروی آن ها احساس نرمی می بخشد و بدین شکل گرمای خاصی را به فضای شما منتقل می کند.

پارکت بهتر است یا سرامیک

همچنین این جنس دارای نصب آسانتر نسبت به سرامیک می باشد و حتی در برخی از مدل ها می توانید از پارکت خود به دفعات مختلف نیز استفاده نمایید

پارکت می تواند در برابر فشار و ساييدگی بسیار مقاوم باشند و در برابر خاکستر و آتش از لحاظ مقاومت گزینه مناسبی باشد.

ولی علاوه بر این مزا میتوانند معایبی هم داشته باشند. 

همان طور که می توانید سرامیک به دلیل سختی در مدل خود اجسام وقتی روی آن ها می افتند می شکنند و چون بسیار لیز و سر می باشد احتمال زمین خوردگی در افراد برروی این نوع از کفپوش ها بسیار زیاد است.

پارکت بهتر است یا سرامیک

ولی معایبی که پارکت ها می توانند ایجاد نمایند تولید سروصدا به هنگام راه رفتن برروی این نوع پوشش می باشد. البته این مورد می تواند به دلیل نصب نادرست این کفپوش ها نیز باشد. از جمله موارد دیگری که وجود دارد مسئله نگهداری از پارکت ها می باشد. برعکس سرامیک که نیازی به نگهداری خاصی ندارند ولی پارکت ها هر کدام بنا به طرح و مدلی که وجود دارند باید برای نگداری از آن ها دقت به عمل آورده شود.

مورد دیگر وجود درزهایی است که مابین این پارکت ها و جود دارد وباید درزگیری انجام شود و اگر پارکت شما از جنس چوب باشد ممکن است دچار رطوبت هوا بشود و بهتر است که در مکان هایی که رطوبت هوا زیاد است از این جنس استفاده نشود.

در این بخش سعی شد تا به صورت اجمالی به  برخی از مزایا و معایب پارکت و سرامیک پرداخته شود. شما همچنین می توانید برای کسب مشاوره های بیشتر با کارشناسان مانیز در آذران پلاستیک در تماس باشید.

 

درباره نویسنده

محصولات