دیوارپوش

پارکت بهتر است یا لمینت؟ - دیوارپوش ، دیوارپوش آذران ، دیوارپوش سه بعدی

نویسنده : borhani 2018/07/31 تعداد نظرات : 0
پارکت بهتر است یا لمینت؟

  پارکت بهتر است یا لمینت؟

امروزه راه ها و روش های بسیاری برای زیباتر کردن دکوراسیون منزل وجود دارد. تنها با ورود به به اینترنت و یک جست و جوی ساده می توانید از دنیایی زیبایی و خلاقیت بهره مند شوید و علم خود را در زمینه دکوراسیون و معماری داخلی نیز افزایش دهید. اگر کمی به اطراف و دنیای امروزه خود توجه کرده باشید می بینید که استفاده از کفپوش مناسب در عصر امروز یکی از دغدغه های معماران در طراحی داخلی میباشد. یک کفپوش مناسب علاوه بر زیبایی باید دارای کیفیت باشد و بتواند از عمر بالایی برخوردار باشد.

پارکت بهتر است یا لمینت؟

برای اینکه بتوان گفت درواقع کدام یک، کفپوش یا لمینت مناسب تر است باید به چند نکته نیز اشاره کرد. ضمن این نکات می خواهیم یک تعریف اولیه از لمینت و پارکت نیز ازایه کنیم و به ادامه بحث بپردازیم.

پارکت چیست؟

پارکت درواقع به کفپوش هایی گفته می شود که جنس آن از چوب طبیعی می باشد. چوبی که معمولا برای این نوع از کفپوش ها که پارکت نام دادر استفاده می شود چوب روس می باشد. بعد از قطع این درختان تالوارهایی که از تنه های این درختان به دست می آید حرارت داده می شود تا رطوبت آن از بین برود. برای همین زیبایی طبیعی که خود چوب دارد است که پارکت یکی از کفپوش های طرفداران خاص می باشد.

لمینت چیست؟

واما لمینت از دیگر انواع کفپوش ها می باشد که جنس آن از چوب فشرده شده می باشد که به آن HDF می گویند. اگر به یک تایل از لمینت از کناره ها دقت کنید می بینید که از چهار لایه تشکیل ده و لایه ی زیرین آن نوعی فوم می باشد که باعث عایق بودن دربرابر گرما و سرماو نیز صدا می باشد. طرح روی این نوع کفپوش طرحح چوب طبیعی میباشد و در نگاه اول ممکن است تفاوتی لمینت و پارکت دیده نشود.

تفاوت بین پارکت و لمینت

 

اما در باره ی بهتر یا بدتر بودن لمینت و پارکت باید گفت که هردو دارای مزایا و معایبی می باشند و این در هر وسیله و جنسی که در بازار وجود دارد نیز صادق است اینکه شما کدام را می خواهید ترجیه بدهید بسته به سلیقه ی افراد دارد یا اینکه بنابه محل سکونتشان چه نوع کفپوشی می تواند مناسب حال آن ها باشد.

لمینت اگرچه مقرون به صرفه تر از پارکت می باشد ولی نمی تواند جای چیزی که به صورت طبیعی وجود دارد را بگیرد. درواقع از معایب آن می توان به طبیعی نبودن آن اشاره کرد. نکته دیگری که در کفپوش های لمینت وجود دارد ترمیم ناپذیر بودن آنها می باشد. اگر پارکت دچار آسیب بروی سطح آن شود می توان تا حدودی آن را با ساب کشیدن مرتفع کرد اما برای کفپوش های لمینت این امکان وجود ندارد.

و اما از ایراداتی که می توان برای پارکت ها عنوان کرد قیمت گران آن است و این خب میتواند طبیعی باشد چراکه پارکت ها همانطور که گفتیم از جنس چوب طبیعی می باشند. یکی از معایب آن ها هم عایق نبودن نسبت به حرارت و ضربه می باشد. چون کفپوش هی لمینت بروی آن ها از یک نوع روکش پلاستیکی استفاده شده است ولی پارکت های چوبی چون از جنس چوب طبیعی هستند قابل اشتعال می باشند.

اما نکته مشترکی که در هر دوی این ها وجود دادر این است که نصب این نوع کفپوش ها مشابه یکدیگر است و هر دورا به صورت پله ای و تیغه ای با تایل هایی که به صورت نرو ماده هستند کنار هم قرار می دهند و درواقع نصب مشابه ای دارند.

 

درباره نویسنده

محصولات