دیوارپوش

پارکت بهتر است یا کفپوش؟ - دیوارپوش ، دیوارپوش آذران ، دیوارپوش سه بعدی

نویسنده : borhani 2018/08/01 تعداد نظرات : 0
پارکت بهتر است یا کفپوش؟

پارکت بهتر است یا کفپوش؟

معمولا همه افراد در انتخاب اینکه آیا پارکت بهتر است یا کفپوش سوال هایی دارند و همیشه جزئی از دغدغه هایشان محسوب می شود. برای اینکه بتوانیم بهتر بودن یا نبودن هر چیزی را مشخص کرد لازم است تا یک تعریف اولیه برای آن ارایه شود. و در انتها این شما هستید که انتخاب می کنید کدام متریال می تواند برای فضای کاری و یا زندگی شما مناسب باشد.

پارکت بهتر است یا کفپوش؟

کفپوش از متریال هایی است که برای پوشاندن کف در هر مکانی که نیاز به پوشیده شدن داشته باشد استفاده می شود. درواقع کفپوش می تواند شامل چندین مدل مختلف باشد. از جمله کفپوش هایی که می توان از آن ها نام برد،‌ پی وی سی،‌ چوبی،‌ پارکت،‌ سرامیک، موکت، لمینت وغیره می باشد.

انواع کفپوش

کفپوش پی وی سی از نوع پلاستیک فشرده می باشد و می تواند تا حدودی شباهت هایی به لمینت نیز داشته باشد. در بازار ضخامت های مختلفی از آن وجود دارد و بسته به نیازتان می توانید تهیه کنید و برای نصب آن دو حالت رولی و تایلی شکل نیز از آن وجود دارد.

کفپوش های دیگر مانند سرامیک و موکت از مدل کفپوش هایی هستند که در گذشته و تا چند سال پیش بسیار پر کاربرد بوده اند و همچنان نیز کارایی خود را دارند وهنوز افرادی هستند که ترجیه می دهند تا کف منازل خود را بنا به شرایطی که دارند موکت کنند.

و اما کفپوش لمینت که که از جنس چوب فشرده شده می باشد و که به آن HDF می گویند و نسبت به موریانه و خوردگی از مقاومت بالا برخور دار است و همچنین نسب به آب مقاومت دارد و ضد آب است.

پارکت بهتر است یا کفپوش؟

پارکت

حال باید بنا به نکاتی که در باره ی کفپوش ارایه کردیم از پارکت بگوییم تا بتوانیم نوع بهتر یا بدتر بودن آن را نسبت به کفپوش هایی که از آن ها نام بردیم ارایه دهیم.

درواقع پارکت هم مانند لمینت می باشد یا به عبارتی بهتر است بگوییم لمینت ساخته شد تا نقاط ضعفی که در پارکت وجود دارد مرتفع گردد. پارکت نیز از جنس چوب طبیعی درختان می باشد ولی معمولا از چوب درختان روس نیز هست. چوب های درختان را پس از آنکه به صورت الوارهایی درآوردند با حرارت دادن رطوبت آن را از بین می برند در نتیجه چوبی که به دست می آید دارای طرح طبیعی چوب می باشد و نیازی به روکشی با طرح چوب یا رنگ کاری نیز ندارد.

پارکت بهتر است یا کفپوش؟

اما همانطور که گفتیم به خاطر معایبی که دارد لمینت به روی کار آمد و از جمله آن معایب دچار خوردگی شدن و موریانه زدن و نیز مقاوم نبودن در برابر رطوبت بوده است چراکه پس از مدتی دچار سروصداهایی می شوند که به دلیل شل شدن تایل ها می باشد.

اما به هر حال پارکت ها چون از نوع چوب طبیعی می باشند بسیار حال گرم و دلپذیری می توانند به منازل ما ببخشند و استفاده از پارکت طرفداران خاص خود را دارد.

در صورت هر گونه مشاوره و یا راهنمایی بیشتر در زمینه انتخاب کفپوش مناسب برای محل کار یا زدگی خود می توانید با آذران پلاستیک در ارتباط باشید.

درباره نویسنده

محصولات