دیوارپوش

پارکت پلاستیکی - دیوارپوش ، دیوارپوش آذران ، دیوارپوش سه بعدی

نویسنده : borhani 2018/07/11 تعداد نظرات : 0
پارکت پلاستیکی

پارکت پلاستیکی

از انواع دیگر پارکت ها می توان به پارکت پلاستیکی نیز اشاره کرد. این نوع پارکت همان پارکت PVC نیز میباشد. در کل تمام مواد پلیمری را می توان در دسته ی مواد پلاستیکی یا همان پی وی سی قرار داد. شاید زیاد جالب نباشد که در ادبیات فارسی عنوان یا واژه ی پارکت پلاستیکی را به کار ببریم. چراکه معمولا واژه ی پارکت را برای پارکت های چوبی به کار می برند و بهتر است به پارکت پلاستیکی کفپوش پلاستیکی گفته شود.

پارکت پلاستیکی

مزایای پارکت پلاستیکی

پارکت های پلاستیکی اگرچه معایب بسیاری دارند البته بدلیل اختلالاتی که در طبیعت به وجود می آورند ولی مزایا و حسن هایی هم نیز دارند:

یکی از مزایا و حسن هایی که برای پارکت پلاستیکی می توان عنوان کرد،‌تنوع بسیار زیاد آن در طرح و رنگ ها می باشد. انواع طرح ها و مدل ها از سنگ و چوب گرفته تا غیره در پارکت های پلاستیکی موجود می باشد و آنقدر این طرح ها و رنگ ها به شکل واقعی هستند که شاید نتوانید مثلا پارکت چوبی را از نوع پلاستیکی آن تشخیص دهید.

پارکت های پلاستیکی برخلاف دیگر پارکت ها بدلیل ویژگی هایی که دارند از دوام و عمر بالایی برخوردار هستند و تا سالین دراز خیال شما از بابت آن ها برای نعمیر می تواند آسوده باشد.

از آن جایی که کفپوش های پلاستیکی از جنس پی وی سی می باشند ضد آب هستند در نتیجه دیگر خیال شما از بابت خیس شدن این نوع کفپوش ها راحت باشد. و ازین پس به راحتی می توانید به تمیز کردن کف سالن یا آشپزخانه خود بپردازید و نگران خیس بودن دستمال خود نباشید.

پارکت پلاستیکی

بسیاری از ما وقتی می خواهیم پارکت به عنوان کفپوش برای منزل خود استفاده کنیم نگران ایجاد خطو خش در کف سالن خود می شویم ولی می توانیم این اطمینان را به شما بدهیم که استفاده از پارکت پلاستیکی چون در برابر فشار و ضربه بسیار مقاوم است تمام نگرانی های شما را در برابر فشار و ضربه مرتفع می کند و بدلیل انعطافی که دارد می تواند برای حیوانات خانگی هم مناسب باشد.

معایب پارکت پلاستیکی

اما همانطور که گفتیم پارکت پلاستیکی اگرچه مزایایی داشت و همچنان هم دارد ولی معایب بسیاری در زمینه زیست محیطی دارد و می تواند به محیط زیست اثرات مخربی نیز وارد کند.

تمام مواد پلاستیکی که از مواد پلیمری تهیه می شوند دارای یک نوع مواد سمی به نام دیوکسین می باشند. ماده ی دیوکسین تا مدتها در طبیعت باقی می ماند و اثرات مخربی را وارد می کند. چراکه باعث می شود با تجمع در سلول های موجودات زنده به سلامتی موجداتی که در زنجیره غذاییی در سطوح پایین هستند ضربه وارد شود و موجودات در سطوح بالاتر به لحاظ مواد غذایی دچار اختلال شوند. و این گونه در طبیعت اختلالاتی را به وجود می آورد.

پارکت پلاستیکی

درنتیجه با توجه به مواد مضری که پارکت پلاستیکی از آن ساخته می شود باید در استفاده از آن دقت بسیاری انجام گیرد . مثلا سعی ککنید از این نوع پارکت ها در مکان هایی مثل آشپزخانه یا اتاق خواب کودک استفاده نکنید. این نوع از کفپوش ها بدلیل مضراتی که دارند اگر در آمریکا بخواهند تولید شوند معمولا در مناطق پست از می سی سی پی تولید خواهند شد.

بنابراین معمولاتوصیه می شود که از پارکت های چوبی استفاده کنید که این نوع از پارکت ها از سلامت بیتری برخورداند و حتی می توانند زیبایی طبیعی بیشتری را به فضای مورد استفاده شما بدهند.

درباره نویسنده

محصولات