دیوارپوش

پارکت پی وی سی - دیوارپوش ، دیوارپوش آذران ، دیوارپوش سه بعدی

نویسنده : borhani 2018/07/22 تعداد نظرات : 0
پارکت پی وی سی

پارکت پی وی سی

امروزه امر دکوراسیون در منازل و همچنین در مکان های تجاری و اداری به یک امر بسیار مهم و قابل توجه تبدیل شده است. یکی از مهم ترین عناصری که سعی می شود بیشترین توجه را در برگیرد بححث پوشش کف سالن می باشد. معمولا یک طراح داخلی یا یک دکوراتور باید بتواند تشخیص دهد که چه پوششی یا چه پارکتی می تواند برای قسمت های مختلف استفاده شود.

در قسمت هایی از فضای شما که معمولا از قسمت های دیگر پر رفت و آند تر می باشد بهتر است از پارکت های با دوام و با مقاومت بالا استفاده شود تا بتواند در برابر خراشیدگی یا ساییدگی مقاومت داشته باشد و همچنین در قسمت هایی از فضا که رفت و آمد کمتری انجام می گیرد استفاده از پارکت های تزیینی میتواند مناسب باشد.

از جمله پارکت هایی که امروزه بسیار مورد استفاده قرار می گیرد پارکت پی وی سی است. این نوع پارکت تنها یک نمونه از انواع پارکت ها می باشد. معمولا بدلیل جنس مناسبی که این نوع پارکت به لحاظ شستشو دارد بسیار مورد استفاده قرار می گیرد و تقریبا یک از انتخاب های افراد برای مکان های تجاری و اداری است که نیاز به شستشوی مداوم دارند.

نحوه نصب این مدل از پارکت های پی وی سی به صورت چسبی برروی زمین می باشد و به لحاظ طرح و رنگ شبیه به لمینت و انواع دیگر از پارکت ها می باشد. البته یک نکته ای که در اینجا بسیار مهم می باشد این است که برای عنوان پی وی سی از واژه ی پارکت استفاده نمی شود و این به عنوان یک اصطلاح عامیانه می باشد و بهتر است که به جای پارکت پی وی سی از واژه ی کفپوش پی وی سی استفاده نماییم.

پارکت پی وی سی

پارکت های پی وی سی هم می تونند بسار پر فایده باشند هم می توانند از معایبی نیز برخوردار باشند.

فواید استفاده از پارکت پی وی سی

پارکت های پی وی سی می توانند به صورت آجدار در سطح خود باشند و تا با قرار گیری وسایل برروی آن ها یا سر خوردن اجسام مانع از آسیب دیدگی شوند و به زیبایی آن ها اضافه شود.

این نوع می تواند بسیار مقاوم در برابر ساییده شدن و یا فرو رفتگی نیز باشد.

می توانند در برابر گرما سرما و حتی آلودگی های صوتی عایق بسیار خوبی باشمد.

طرح ها و رنگ ها و مدل های بسیاری در این نوع از از پی وی سی ها وجود دارد.

نصب این گونه از پارکت هابسیار آسان و به لحاظ اقتصادی بسیار مقرون به صرفه می باشد.

همچنین دارای قابلیتی است که می توان شستشوی مداوم با آن انجام داد از این رو می تواند انتخاب خوبی برای آشپزخانه نیز باشد.

پارکت پی وی سی

مضرات استفاده از پارکت پی وی سی

معایبی که می تواند شامل حال پارکت های پی وی سی شود این است که اگر چه نصب آسانی دارد ولی به لحاظ اینکه اجرت نصب آن گران تر از پارکت های لمینت می باشد ممکن است خیلی اقتصادی نباشد و زمان بیشتری را برای نصب صرف می کند.

پارکت پی وی سی

این نوع از پارکت ها قابلیت استفاده مجدد در یک فضای دیگر را ندارند و بر اثر رفت وآمد های پی در پی ممکن است دچار ساییدگس شوند و به مرور رنگ رویه آن ازبین برود.

در هر صورت می توان گفت هر نوع و هر مدل پارکتی که شما انتخاب نمایید می تواند شامل معایب و مضراتی باشد و باید با توجه به نوع استفاده و مکانی که می خواهید از آن استفاده نمایید پارکت مورد نظر خود را انتخاب نمایید.

 

 

درباره نویسنده

محصولات