دیوارپوش

پارکت چوبی - دیوارپوش ، دیوارپوش آذران ، دیوارپوش سه بعدی

نویسنده : borhani 2018/07/08 تعداد نظرات : 0
پارکت چوبی

پارکت چوبی

امروزه از روش های بسیاری برای زیبا سازی در امور معماری داخلی استفاده می شود. معماری داخلی یکی از رشته هایی است که بدلیل تنوع و جذابیتی که دارد مورد استقبال همگان قرار می گیرد. پارکت چوبی هنم یکی از دیگر ابزار هایی است که در طراحی دکوراسیون به کمک معماران داخلی می آید و زیبایی خاصی را به فضا و محوطه ی شما میدهد.

استفاده از پارکت چوبی یکی از بهترین روش ها و گزینه ها برای پوشش دهی کف ساختمان ها و سالن های اجتماعات و یا غیره می باشد. این واژه از کلمه فرانسوی Parchet گرفته شده و به عنوان بهترین و سالکم ترین پوشش برای به لحاظ بهداشتی برای استفاده در دکوراسیون داخلی می باشد.

 

پارکت های چوبی همانطور که از نامشان پیداس از جنس طبیعی چوب می باشند. می توانند انواع مختلف از چوب باشند مثل چوب راش، افرا یا زبان گنجشک،‌گردو یا بلوط. در هرصورت امروزه استفاده از این نوع پارکت به صورت کلیکی می باشد که داخل همدیگر قفل می شوند ولی در گذشته این نوع پارکت هارا با چسب به یکدیگر و به کف وصل می کرده اند.

پارکت چوبی

استفاده از پارکت چوبی میتواند بنابه سلیقه افارد به دو صورت پارکت سه لایه یا مهندسی شده و همچنین پارکت چوبی تمام چوب استفاده شود. در پارکت هایی که به صورت تمام چوب عرضه می شوند از چوب ترموود استفاده می شود. ولی در پارکت های سه لایه یا همان مهندسی شده که می گویند، از سه لایه چوب که لایه ی رویی آن معمولا چوب ترموود است و لایه های بعدی که در زیر قرار می گیرند معمولا از چوب های با قیمت پایین تر می باشند.

انواع پارکت چوبی

معمولا با دیدن پارکت های چوبی ممکن است آن هارا با پارکت لمینت اشتباه بگیرید. این خیلی مهم است که به هنگام تهیه اینوع پارکت ها تفاوت های آن رابدانید. معمولا پارکت های چوبی از جنس چوب طبیعی ساخته می شوند ولی در پارکت های لمینت این طور نیست. پارکت لمینت یک نوع محصول صنعتی می باشد و که طرح رویه آن تها از روی طرح پارکت چوبی که طرح و رنگ چوب دارد کپی برداری شده است. پارکت های لمینت از چوب های متراکم MDF یا فوق فشرده HDF استفاده می شود و برای آنکه بتواند طرح و نقش پارکت را به خود بگیرد بروی آن یک پوشش باطرح و رنگ پارکت چوبی قرار می گیرد.بدین صورت یک مدل از پارکت چوبی ساخته می شود که تها رنگ و طرح آن مشابه پارکت چوبی است ولی در عمل نم یتوان نام پارکت چوبی را بر روی آن گذاشت. به هر حال امروزه علاقه ها و سلایق افراد بسیار متفاوت شده است و این نیز می تواند بسته به  صرفه بودن نوع محصول اتخاب شما را مشخص کند.

پارکت چوبی

این نوع کف پوش ها به لحاظ بهداشتی مانع در برابر رشد قارچ ها و کپک ها می باشند و مقاوت خوبی در برابر اشعه های UV و ساییدگی و حرار ت دارند. این نوع کف پوش ها بدلیل اینکه در برابر حرار ت مقاومت کمی داردند برای استفاده در کف سالن ها بسیار مناسب می باشند.

درباره نویسنده

محصولات