دیوارپوش

پارکت چیست؟ - دیوارپوش ، دیوارپوش آذران ، دیوارپوش سه بعدی

نویسنده : borhani 2018/07/29 تعداد نظرات : 0
پارکت چیست؟

پارکت چیست؟

پارکت نوعی کفپوش است برای پوشاندن سطح زمین و از جنس چوب می باشد. پارکت ها از لایه های چوبی که به صورت صفحات نازک می باشند ساخته شده اند. طرح های زیبا و تنوع در رنگ و مدل این نوع کفپوش ها باعث شده تا افراد زیادی متقاضی این نوع کفپوش ها باشند. پارکت می تواند برای هر مکانی متناسب با هر سلیقه ای تهیه شده و به راحتی نصب می شود.

پارکت چیست؟

پارکت ها همانطور که گفتیم می توانند در هر مکانی استفاده شوند ولی استفاده از آن ها در مکان های پر رفت و آمد و شلوغ می تواند سبب آسیب رسیدن به آن باشد. اگرچه ممکن است این اتفاق به مرور برای پارکت در مکان های غیر شلوغ و پر رفت و آمد اتفاق بی افتد ولی اگر پارکت مناسب برای محل مورد نظر خود انتخاب کرده باشید می توانید مدت زمان استفاده از آن را نیز افزایش دهید.

معایب پارکت چیست

یکی از عیب هایی که می توان برای پارکت ها عنوان کرد این است که پارکت ها نسبت به رطوبت حساس می باشند و رطوبت می تواند ایجاد تورم و برامدگی در سطح پارکت داشته باشد.بنابراین باید دقت داشته باشید تا برای شستشو نباید از دستمال خیس استفاده کنید. معمولا برای نگهداری درست و اصولی از پارکت، از ساب زدن استفاده می کنند. ساب زدن کف پارکت باعث صاف و صیقلی شدن پارکت می شود. همچنین بعد از اینکه پارکت توسط نصاب نصب شد و چسب زیر آن خشک شد نیز روی آن را ساب می کشند. برای پوشاندن درزهای پارکت هم از زدن لاک استفاده نمی کنند. بنابراین بشما توصیه می شود برای نگهداری بهتر از پارکت هایتان هر دو یا سه سال کف آن را ساب کشی نمایید.

پارکت چیست؟

قیمت تمام شده برای پارکت می تواند به نسبت گران باشد و به لحاظ اقتصادی مناسب نباشد ولی این خود می تواند بسته به نوع چوبی که در پارکت استفاده شده است باشد. مثلا چوبی که از جنس درخت گردو باشد گران تر است تا نسبت به چوب های استفاده شده ی دیگر. پارکت های دیگری هم هستند که به آن ها پارکت-لمینت می گویند که طرح استفاده شده در آن ها کاملا مشابه پارکت می باشد ولی از صفحات مصنوعی که طرح چوب دارند ساخته شده اند. این نوع از کفوش ها هم بدلیل مقرون به صرفه تر بودن نسبت به پارکت ها چوبی از طرفداران بسیاری برخوردار هستند. چراکه پارکت لمینت ها هم مانند پارکت هایی که از چوب استفاده می شوند از همان زیبایی برخوردارند.

پارکت چیست؟

برای نصب این مدل از کفپوش ها حتما از افراد حرفه ای و کارشناسان راهنمایی بگیرید. اگرچه نصب پارکت آسان به نظر می رسد ولی رعیت نکات اصولی در نصب آن بسیار مهم می باشد و در طول عمر پارکت شما می تواند موثر باشد.

درباره نویسنده

محصولات