دیوارپوش

پارکت کف - دیوارپوش ، دیوارپوش آذران ، دیوارپوش سه بعدی

نویسنده : borhani 2018/07/15 تعداد نظرات : 0
پارکت کف

پارکت کف

پارکت ها پوشش هایی هستند برای ایجاد نمای زیبا و شکیل در فضای داخلی ساختمان ها. پارکت می تواند در انواع و مدل های فراوان در اختیار دوستادارن طراحی دکوراسیون و معماران داخلی قرا گیرد. در حال حاظر پوشش های متنوعی در تهیه و ساخت سالن ها استفاده می شود. در قدیم بیشتر پارکت کف سالن ها یا از سنگ و موزاییک استفاده شده بود یا از سرامیک استفاده می شد. ولی هیچکدام مزایای استفاده از پارکت را نداشتند.

نحوه شستشو و نگهداری سالن هایی که از موزاییک و سنگ و سرامیک استفاده کرده بودند بسیار مشکل بوده و همچنان هم این مشکلات باقی هستند. از جمله مشکلاتی که ایجاد می کردند عایق نبودن نسبت به برودت هوا و گرما نیز بوده است. و همچنین برخلاف پارکت از سفتی و سختی برخوردار هستند و با افتادن اجسام برروی آن ها احتمال شسکستگی بسیار زیاد است. ولی پارکت کف سالن ها اگر از جنس خوب و مرغوب استفاده شده باشد معمولا دارای انعطاف هستند و احتمال شکستگی اجسام کم می باشد.

پارکت کف

بنابراین استفاده از پارکت برای پوشش دهی سالن ها یکی از علایق و انتخاب های اولویت دار بسیاری از طراحان قرار گرفته است. پارکت به عنوان ابزار پوشش دهی می تواند در انواع و مدل های گوناگون عرضه شود. ولی هرکدام از این مدل ها می تواند بنابر استفاده ای که قرار است انجام شود انتخاب شود .

انواع پارکت مورد استفاده کف:

پارکت چوبی

این نوع کفپوش یک از بهترین انواع کفپوش به لحاظ تمیزی و پاکیزگی و بهداشت می باشد. این پارکت از جنس چوب طبیعی می باشد و مورد استفاده در کف سالن های اداری یا منازل مسکونی و غیره می باشند.

پارکت کف

پارکت لمینت

پارکت های لمینت از جنس پلاستیک می باشند و از چهارلایه تشکیل شده اند که لایه ی رویی آن یک طرح از طرح چوب یا سنگ می باشد. این پارکت ها بسیار نصب آسان و مقرون به صرفه ای دارند و به هنگام نصب هیچ آسیبی به کف سالن مورد نظر وارد نمی کند. حتی می توانید از این نوع پارکت به هنگام جابجایی در مکان های دیگر هم مورد استفاده قرار دهید.

پارکت لمینت

پارکت سه بعدی

از این نوع پارکت ها برای ایجاد یک فضای مدرن و جدید بسیار استفاده می شود. پارکت های لمینت یا پارکت چوبی از طرح های دوبعدی درشان استفاده شده است و با ورود این مدل از پارکت ها در بازار علاقه مندان بسیاری را به خود جذب کرده است. این نوع کفوش ها برای مراکزی که نیاز به جذب مشتری دارند بسیار کاربرد فراوان دارد به صورتی که از این نوع پارکت برای سالن های فرهنگی،‌ کتابخانه ها و مراکز تجاری و شهربازی های سرپوشیده بسیار می توان استفاده کرد. این کفپوش ها می تواند بسته به فضایی که استفاده می شود طرح ها و مدل های بسیاری را داشته باشد. ازآنجایی که طرح به کاررفته در این مدل از پارکت ها به صورت سه بعدی میباشد نگهداری از آن هم اهمیت بسیاری خواهد داشت. مثلا سعی کنید در سالن هایی که از این نوع پوشش استفاده می کنید به هنگامن حرکت دادن اجسام سنگین مواظب باشید تا کف سالن دچار ساییدگی نشود و طرح روی پارکت حفظ شود.

 

پارکت لمینت

درباره نویسنده

محصولات