دیوارپوش

دکور فضای اتاق خواب،دکور اتاق خواب،نکات مهم فضای اتاق خواب

نویسنده : نویسنده 2016/06/06 تعداد نظرات : 0
چگونه فضای اتاق خواب را بزرگتر نشان دهیم

چگونه فضای اتاق خواب را بزرگتر نشان دهیم

یکی از اشکالات خانه های بسیار کوچک این است که فقط یک اتاق برای نشیمن، غذاخوری و استراحت وجود دارد و باید همه چیز در همین اتاق جا داد. به طور مثال برای اینکه بتوانیم نشان دهیم چگونه فضای اتاق خواب را بزرگتر نشان دهیم، در همان هال، باید تلویزیون و مبلمان را نیز بچینید. برای اینکه تلویزیون خیلی به چشم نیاید و نظرها را به خود جلب نکند، یک یا چند اثر هنری زیبا روی دیوار نصب کنید.

چگونه فضای اتاق خواب را بزرگتر نشان دهیم

1) در فضای‌ اتاق‌ از كمدهای‌ آینه ‌دار استفاده‌ كنید، چون‌ اتاق‌ را بزرگتر نشان می دهند.

2) برای‌ انعكاس‌ منظره‌ بیرون، آینه‌ را درست‌ مقابل‌ پنجره‌ قرار دهید.

3) آینه‌ انعكاس‌ و جلوه‌ نور را مضاعف‌ می ‌كند، پس‌ برای‌ روشنایی‌ بیشتر از جلوه‌ آن‌ به خوبی‌ استفاده‌ كنید.

4) آینه‌ می ‌تواند یك‌ فضای‌ تاریك‌ را به‌ فضایی‌ دلباز و روشن‌ مبدل‌ كند.

5) آینه‌ به‌ فضای‌ اتاق‌ هویتی‌ خاص‌ می‌ بخشد. پس‌ چرا از آن‌ بهره‌ نبرید؟

6) سعی‌ كنید از رنگ های‌ روشن‌ برای‌ فضای‌ اتاق‌ خواب‌ استفاده‌ كنید، چون‌ این‌ رنگ ها فضای‌ اتاق‌ را بزرگتر نشان‌ می‌ دهند.

7) برای‌ اتاق‌ خواب، كاغذ دیواری‌ با طرح‌ و نقش‌ ظریف‌ انتخاب‌ كنید.

8) اتاق‌ را با موکت طرح ساده كفپوش‌ نمایید.

9) وسایل‌ خود را با هماهنگی‌ بچینید تا اتاق‌ خیلی‌ شلوغ‌ نشود.

10) از انتخاب‌ رنگ های‌ تندی‌ مثل‌ نارنجی‌ و قرمز تند خودداری‌ كنید، چون‌ این‌ رنگ ها دیوارها را به ظاهر به‌ هم‌ نزدیك‌ می ‌كنند و فضای‌ اتاق‌ را كوچك‌ می‌ نمایند. رنگ های‌ روشن‌ و شادی‌ مثل‌ آبی‌ كمرنگ‌ و سبز روشن،‌ فضا را بزرگتر نشان‌ می‌ دهند.

پوشش کف

پوشش کف هرقدر ساده‌تر و بافت و طرح کمتری داشته باشد بیشتر به هدف شما کمک خواهد کرد؛ مثلا استفاده از سنگ یا سرامیک با رنگ روشن و طرح ملایم، بهتر از کفپوش چوبی با بافت درشت یا موکت‌هایی با پرز بلند و تیره است. در صورت استفاده از فرش، رنگ روشن و پرزهای کوتاه انتخاب مناسب‌تری است.

 

 

استفاده از اجسام براق

سطوح یا اشیاء شفاف و براق که عبوردهنده نور هستند نیز غافل نشوید. در ساختار میزها و صندلی‌ها می‌توان از جنس فلز و شیشه یا حصیر استفاده کرد که باعث عبور یا انعکاس نور می‌شوند. به عنوان مثال یک میز پذیرایی یا ناهارخوری با سطح شیشه‌ای یا یک صندلی با پشتی حصیری به دلیل اینکه مسیر عبور نور را نمی‌بندند و فضای پشت آن‌ها دیده می‌شود فضا را بازتر از سطوح کدر و متراکم نشان می‌دهند. اگر هم مجبورید یا دوست دارید که از میز چوبی استفاده کنید که رنگ تیره‌ای دارد، می‌توانید با قرار دادن یک گلدان یا ظرف بزرگ از جنس استیل براق، کریستال یا حتی شیشه‌ای، انعکاس نور را به میز خود بیافزایید.

چگونه فضای اتاق خواب را بزرگتر نشان دهیم

نور

 

نورپردازی نیز بسیار موثر است، حضور نور بیشتر یا نورهایی که به دیوارها و سقف تابانده شوند بسیار کمک‌کننده است، زیرا فاصله دیوارها را از هم بیشتر و فضا را بزرگ‌تر نشان می‌دهد.
از حضور آینه‌ها بر روی دیوار هر کجا که امکان داشته باشد غافل نشوید زیرا با انعکاس نور، در بزرگنمایی محیط نقش مهمی ایفا می‌کنند، ضمن اینکه به عنوان عناصر دکوراتیو نیز استفاده می‌شوند.
برای پوشش پنجره‌ها بهتر است از پارچه‌های بسیار ضخیم و سنگین که سطح زیادی از پنجره را می‌پوشاند استفاده نکنید و اجازه دهید حداکثر نور به داخل نفوذ کند. پنجره ها را باید به سادگی بیارایید. بهتراست حتی الامکان از یک پرده ساده استفاده کنید.

چگونه فضای اتاق خواب را بزرگتر نشان دهیم

از نصب چند لایه پرده به همراه والان خودداری کنید، شاید فقط یک تور یا حریر ساده هم برای پنجره‌تان کفایت کند. بر وجود پرده پارچه‌ای ضخیم اصرار نکنید، یا اینکه حداکثر از پارچه‌هایی با بافت صاف‌تر و براق‌تر مانند ابریشم یا ساتن یا تافته با رنگ‌های شفاف برای دکور کردن پنجره‌ها استفاده کنید.
در بزرگنمایی فضاها، به کارگیری سطوح صیقلی و شفاف و عناصر انعکاس‌دهنده نور بسیار موثر است. آینه های قدی خطای دید را افزایش داده و به راحتی می توانند یک فضای کوچک را بزرگ جلوه دهند؛ پس استفاده از آینه در فضای کوچک را فراموش نکنید . استفاده از رنگ‌های سرد در سطوح بزرگ مثل دیوارها یا کف تاثیر زیادی بر بزرگنمایی اتاق‌ها دارد.

درباره نویسنده

محصولات