دیوارپوش

کفپوش لمینت - دیوارپوش ، دیوارپوش آذران ، دیوارپوش سه بعدی

نویسنده : borhani 2018/07/15 تعداد نظرات : 0
کفپوش لمینت

کفپوش لمینت

تغییرات دکوراسیون می تواند همراه با تغییرات خیلی کلی باشد یا اگر فکر می کنید که می خواهید در یک عنصر از محیط تغییراتی ایجاد کنید،‌ کفپوش ها بهترین گزینه برای تغییرات فضا می باشد. معمولا برای زمانی که می خواهید سریع تر و آسان تر به نتیجه برسید کفپوش های لمینتی می تواند گزینه مناسبی باشد.

کفپوش ها انواع و تنوع های بسیاری دارند. در این بین کفپوش لمینت یکی از پرطرف دار ترین مدل هایی است که به دلیل نصب آسان و چند بار مصرف بودن آن جزو گزینه های انتخابی بسیار قرار می گیرد. جنس کفپوش لمینت از پلاستیک می باشد که برای ایجاد یک فضای روستیک و طبیعی معمولا طرح روی آن به صورت چوب یا سنگ است. طرح روی چوب معمولا به صورت چاپ شده برروی یک لایه از پلاستیک قرار می گیرد و این لایه پلاستیکی برروی چندین لایه تخته قرار می گیرد. پوشش بکاررفته برروی این کفپوش ها ملامینه نام دارد شاید یکی از دلایل نام گذاری این کفپوش ها همین پوشش ملامینه باشد.

کفوش لمینت از لحاظ ظاهری شباهت هایی به پارکت دارد ولی پارکت ها از جنس چوب طبیعی می باشند و نیاز به نگهداری دارند. ولی کفپوش لمینت تنها از مواد پلاستیکی استفاده شده اند ولی به تازگی برای کفپوش های لمینت هم پیش از لایه ملامینه یک لایه چوبی قرار می دهند.

کفپوش لمینت

مزایای کفپوش لمینت

از مزایای استفاده از پارکت لمینت، نحوه نصب آن می باشد. برای نصب کفپوش لمینت ها از چسب استفاده نمی شود و این می تواند یک نکته بسیار مهم باشد و نیز برای نصب از شیوه ی نر و مادگی استفاده می کنند به صورتی که قطعه های کفپوش به صورت نرو ماده در هم قفل می شوند و هرچه فضایی که از این نوع پوشش استفاده می شود فضای بزرگتری باشد بدلیل سنگینی کفپوش ها میزان استحکام نیز بیشتر می شود.

این کفپوش ها به کف سالن یا فضایی که نصب شده اند آسیب نمی رسانند و اگر شما بخواهید می توانید از این قطعه ها در مکان دیگر هم استفاده کنید و قابلیت چند بار استفاده را نیز دارد.

برای این نوع از کفپوش ها از لایه های فومی استفاده می شود و این یک لایه فوم باعث می شود تا از بروز صدا به طبقات زیرین جلوگیری شود. درواقع این کفپوش ها می توانند به عنوان عایق صدا به کار بروند. البته این نوع فوم به عنوان عایق برودت هوا و گرما هم نیز کاربرد دارد.

کفپوش لمینت

معایب کفپوش لمینت

از معایب این نوع کفپوش ها مقاوت پایین آنها در برابر  سیستم گرمایشی در کف سالن می باشد و برای چنین فضاهایی استفاده از کفپوش لمینت توصیه نمی شود.

این کفپوش ها برای نگهداری نیاز به واکس دارند و به مرور در کف این کفپوش ها ممکن است گرد و خاک تجمع کند که تمیز کردن آن می تواند کمی مشکل باشد.

ممکن است این کفپوش ها به دلیل قرار گیری اجسام سنگین از قسمت قفل شکسته شوند ویا به دلیل گرمای هوا دچار انبساط شوند و این خود باعث آسیب رساندن به قطعه های کفپوش ها باشد. همچنین این کفپوش ها قابلیت شستشو را به طور مستقیم ندارند و تنها می توانید برای تمیز کردن فقط از طی نیز استفاده کنید.

کفپوش لمینت

 

 

درباره نویسنده

محصولات