دیوارپوش

کفپوش چوب پنبه ای - دیوارپوش ، دیوارپوش آذران ، دیوارپوش سه بعدی

نویسنده : borhani 2018/08/15 تعداد نظرات : 0
کفپوش چوب پنبه ای

کفپوش چوب پنبه ای

از آنجایی که کفپوش ها برای پوشش دهی کف و سطح به کار می روند می توانند در انواع و مدل های مختلف نیز ارایه شوند. یکی از از انواع کفپوش ها که در بازار موجود می باشد کفپوش چوب پنبه ای می باشد. این کفپوش ها قالبا از جنس چوب پنبه می باشند. یکی از موادی که در کفپوش چوب پنبه به کار رفته است ماده ی سوبرین می باشد که این ماده باعث می شود تا کفپوش های چوب پنبه ای دچار کپک زدگی نشوند.

همچنین این ماده باعث می شود تا نسبت به حرارت و نیز ضد حریق می باشد. حتی زمانی که این کفپوش ها دچار آتش سوزی شوند هیچ نوع ماده و یا گاز سمیی از آن ها متصاعد نمی شود. از فایده این ماده طبیعی در کفپوش چوب پنبه ای این است که مانع از پوسیدگی آن می شود. به همین دلیل از مقاومت خوبی نیز برخوردار است و دارای استحکام کافی می باشد.

کفپوش چوب پنبه ای

به لحاظ قیمتی بسیار مناسب است و دلیل تفاوت قیمت در این نوع محصول ویژگی عایق بودن است و همینطور نوع گارانتی که شرکت های مختلف ارایه می دهند باعث می شود تا قیمت این محصول دارای تفاوت هایی باشد.

این نوع کفپوش مانند دیگر کفپوش ها از مزایا و معایبی نیز برخوردار هستند. در زیر چند نمونه از فواید و معایب این محصول را عنوان می کنیم:

 

فواید کفپوش چوب پنبه ای:

  • استفاده از این نوع کفپوش علاوه براینکه طبیعی می باشد هیچ آسیبی به درختانی که از آنها چوب پنبه استخراج می شود وارد نمی کند.
  • استفاده از این نوع کفپوش در هر سطوحی نیز قابل استفاده می باشد.
  • این کفپوش از آنجایی که عایق می باشند به عنوان عایق صوتی هم مورد استفاده قرار می گیرند.
  • این نوع کفپوش ها از آنجایی که دارای استحکام و انعطاف پذیری نیز هستند به هنگام قرار گیری اجسام سخت مثل مبلمان و پایه های میز و غیره باعث خراشیدگی و یا فرورفتگی در کفپوش نمی شود.
  • برای استفاده از این نوع کفپوش باید از مکان هایی که با آب در تماس است خود داری کرد و برای استفاده در فضای اطراف منازل بسیار مناسب است که از این نوع استفاده شود

کفپوش چوب پنبه ای

معایب کفپوش چوب پنبه ای:

  • اشکال این نوع کفپوش ها در این است که به صورت دائمی ضد آب نیستند و برای حفظ این خصوصیت نیاز است تا هر پنج سال یکبار برای آب بندی این کفپوش ها نیز اقدام شود.
  • استفاده از این کفپوش های چوب پنبه ای به نسبت کفپوش های مرسوم از قیمت بالایی برخوردار است.
  • کفپوش های چوب پنبه ای مانند سایر کفپوش ها از تنوع رنگی بالایی برخوردار نیستند.
  • همانطور که گفتیم کفپوش چوب پنبه ای از یک نوع ماده یطبیعی استفاده می کن ولی با افزودن برخی مواد شیمیایی به این نوع از کفپوش ها باعث می شود تا از میزان طبیعی بودن آن کاسته شود.

 

 

 

 

 

 

درباره نویسنده

محصولات