دیوارپوش

کفپوش چیست؟ - دیوارپوش ، دیوارپوش آذران ، دیوارپوش سه بعدی

نویسنده : borhani 2018/07/30 تعداد نظرات : 0
کفپوش چیست؟

کفپوش چیست؟

در ایجاد یک ساختمان بسیاری از عوامل و عناصر هستند که بسیار مهم بشمار می آیند. متریال های بسیاری وجود دارد که برای زیباسازی به کار میروند. ثیک از عناصری که در ساختمان سازی به آن بسیار توجه لازم باشد بشود پوشش کف یک ساختمان می باشد. در کل به لایه ها و رویه هایی که بر روی کف یک ساختمان و یا هر قسمت دیگری استفاده می شود کفپوش می کویند. از کفپوش ها در قسمت های مختلف صنعت نیز استفاده می شود. مثلا کاربرد های دیگری که کفپوش ها دارند در کف سالن های ورزشی یا زمین های فوتبال که از کفپوش های چمن نما نیز استفاده می شود و همینطور کف استخر ها برای جلوگیری از سرخوردگی بسیار کاربرد دارد.

کفپوش چیست؟

انواع کفپوش

کفپوش بنا به محیطی که قرار است استفاده شود و نیز موادی که در آن به کار ر فته می توانند استفاده های مختلفی نیز داشته باشند. انواع کفپوش ها را می توان این گونه نام برد:

کفپوش متحرک

کفپوش حفاظتی

کفپوش گرمایشی

کفپوش پرزدار

ازجمله کفپوش هایی که نام برده نشد وبسیا کاربردی و مهم می باشند کفپوش ساختمان می باشد. کفپوش ساختمان از عناصر مهمک در ساختمان سازی است و برای انتخاب یک کفپوش مناسب باید نکات بسیاری را مورد توجه قرار داد.

برای انتخاب یک کفپوش مناسب ساختمان، محلی که یک یاختمان در آن احداث شده و نیز محیط و حتی شهری که در آن قرار دادرید بسیاری مهم است. چرا که از عواملی که ممکن است باعث شود تا کفپوش شما برای آن محیط مناسب نباشد رطوبت می باشد. اگر از کفپوش های چوبی می خواهید استفاده کنید،‌کفپوش های چوبی برای شهر های رطوبتی مناسب نمی باشد و در دراز مدت ممکن است باعث سروصدا در هنگام راه رفتن برروی این کفپوش ها شود.

کفپوش چیست؟

کفپوش ها انواع مختلفی دارند از جمله آن کفپوش های پی وی سی هستند و در نوع خود بسیار پرطرفدار می باشند و نسبت به سایر کفپوش ها از لحاظ اقتصادی بسیار مقرون به صرفه می باشد. این مدل کفپوش ها از جنس پلاستیک می باشند و جزء دسته مواد پلیمری می باشند. برای نصب آن ها از نوعی چسب استفاده می شود و نیاز به زیرسازی مناسب دارد.

کفپوش چیست؟

کفپوش دیگری که در بازار امروزه کاربرد دارد لمینت است. لمینت ها از جنس چوب فشرده هستند که به آن HDF می گویند و برخلاف پارکت از چوب کامل درختان نمی باشد. ولی می تواند همان خدمات را نیز ارائه دهد. لمینت ها برای نصب نیازی به استفاده از چسب ندارند و تایل هایی که استفاده می شود به صورت کلیکی و نرو ماده در یکدیگر چفت می شوند و نیازی به کارکرد چسب نمی باشد. در زیر این کفپوش ها به دلیل استفادده از نوعی فوم،‌ انعطاف پذیری به وجود می آید و نیز از بروز صدا به طبقات پایین تر جلوگیری می شود. این نوع کفپوش ها را می توان حتی سال ها بعد از استفاده در مکان های دیگر هم استفاده کرد و به هنگام تعویض آن آسیبی به کف ساختمان شما وارد نمی کند.

کفپوش چیست؟

درباره نویسنده

محصولات