مبلمان منزل

مبلمان منزل علاوه بر زیبایی خاص خود نسبت به فضایی که قرار می گیرد باید راحت نیز باشد. مبلمانی که برای منزل در نظر می گیرید از نظر ظاهر و راحتی و حتی رنگ نیز با مبلمان های فضاهای دیگر بسیار متفاوت است . به طور مثال برای منزل از مبل راحتی با ظاهری شیک و مجلسی انتخاب می کنید اما برای فضای داخلی اتاق یا نشیمن اداره خود نمی توانید از آن استفاده کنید بلکه باید مبلمانی انتخاب کنید که مخصوص مبلمان اداره باشد.به همین خصوص برای راحتی و درست انتخاب کردن سعی بر این نمودیم که در ادامه محصولات مبلمان ها را تفکیک کنیم تا اطلاعات و مطالب خوبی را در موقع انتخاب و خرید در دست داشته باشید.

مبلمانی که برای منزل خود در نظر می گیرید می تواند از نوع راحتی با تشک و پشتی طبی به صورت چند تکه و یا به صورت ال شکل باشد که در طرح ها و رنگ های مختلف قابل سفارش می باشد.

شرکت مهرازان قصد دارد تا علاوه بر سفارش ، طراحی و فروش محصولات دیگر خدمات مربوطه به مبلمان نیز بپردازد.

مبلمان منزل شامل :

مبل راحتی

مبل راحتی ال شکل

کاناپه راحتی

میز و صندلی

صندلی ناهارخوری

صندلی های پایه دار ( دور اوپن آشپزخانه قرار می گیرند )

و …

 مبلمان اتاق خواب را نیز شامل می شود که عبارتند از :

میز و صندلی راحتی

میز توالت

تختخواب و پاتختی

مبل نیمکتی

و …

از نظر سبک ها مبلمان به دسته های زیر تقسیم می شود :

مبلمان کلاسیک

مبلمان مدرن

مبلمان های دیگر نیز وجود دارد مانند مبلمان استیل ، مبلمان چوبی و …

مبلمان منزل


10 درصد

مبلمان منزل

اتاق بدون وسایل مانند صفحه کاغذ یا بوم سفیدی است که هم می توان در آن منظره خوبی پدید آورد و هم یک منظره نه چندان زیبا ، به خصوص هنگامی که روش های مختلفی برای پرکردن اتاق با مبلمان وجود دارد .نکته بسیار مهم این است که بدانید چیدن مبل ها را از کدام قسمت اتاق و چگونه شروع کنید . در این مطلب برخی از قوانین پایه برای چیدمان مبل ، در 7 نکته خلاصه شده است که می تواند کمک خوبی برای بهسازی دکور منزل یا محل کارتان باشد. برای آن که چیدمان مبل چشمگیر و اصولی باشد این نکات را درنظر بگیرید :

  1. کاربرد را مشخص کنید. در نظر بگیرید که این اتاق برای چه منظور استفاده می شود و قرار است چند نفر از آن استفاده کنند . پاسخ به این سوال ، نحوه چیدمان مبل ها را مشخص می کند.
  2. نقطه مرکزی را تعریف کنید . نقطه کانونی و مهم اتاق را شناسایی کنید . این نقطه می تواند شومینه ، یک منظره ، تلویزیون و … باشد ، سپس بر طبق آن مبلمان چیده شود . توجه داشته باشید که اگر قصد دارید در اتاق تلویزیون تماشا کنید ، فاصله مناسب بین دستگاه و جای نشستن باید سه برابر سایز صفحه نمایش باشد .
  3. اولویت ها را شناسایی کنید . فاصله مبل ها نباید بیشتر از 2 متر و نیم از هم باشد تا مکالمه بین افراد سخت شود و نباید همه مبلمان را به دیوار تکیه دهید ، مگر آن که اتاقتان خیلی کوچک باشد .
  4. تقارن را حفظ کنید . چیدمان متقارن برای اتاق های رسمی بسیار خوب است و چیدمان غیر متقارن احساس غیررسمی تری به اتاق می دهد . با توجه به کاربرد اتاقتان می توانید مبل های تان را متقارن یا غیر متقارن بچینید .
  5. تنوع را رعایت کنید .اندازه مبلمان در سراسر اتاق باید متفاوت باشد . با قرار دادن یک مبل بزرگ یا بلند در یک طرف و قرار دادن یک مبل با قد و اندازه مشابه در طرف دیگر فضا را برای چیدمان مبل های دیگر مهیا کنید . البته می توانید از یک اثر هنری برای نمایش این این توازن در سمت دیگر اتاق نیز استفاده کنید و تا حد امکان از قرار دادن دو مبل هم اندازه در کنار یکدیگر خودداری کنید .
  6. تضاد را به نمایش بگذارید . خطوط منحنی و صاف را با هم ترکیب کنید . اگر مبلتان مدرن و خطی است آن را به دور یک میز گرد قرار دهید . اگر مبلتان شکل منحنی دارد آن را با یک قطعه زاویه دار هماهنگ کنید .

      7. سهولت استفاده را فراموش نکنید . میز عسلی را باید حدود 35 تا 45 سانتی متری مبل قرار دهید تا فضای کافی برای قرار دادن پاها باقی بماند . درباره میز ناهارخوری نیز باید حداقل 120 سانتی متر بین هر لبه میز و نزدیک ترین دیوار یا دیگر قطعات مبلمان منزل فاصله باشد . اگر رفت و آمد از پشت صندلی ها انجام نمی گیرد این فاصله میز تا 90 سانتی متر نیز کفایت می کند.