دیوارپوش

مبلمان منزل

خدمات شرکت مهرازان در رابطه با سفارش ، طراحی و فروش محصولات دیگر و خدمات مربوطه به مبلمان :

مبلمان منزل شامل :

مبل راحتی

مبل راحتی ال شکل

کاناپه راحتی

میز و صندلی

صندلی ناهارخوری

صندلی های پایه دار ( دور اوپن آشپزخانه قرار می گیرند )

و …

 مبلمان اتاق خواب را نیز شامل می شود که عبارتند از :

میز و صندلی راحتی

میز توالت

تختخواب و پاتختی

مبل نیمکتی

و …

از نظر سبک ها مبلمان به دسته های زیر تقسیم می شود :

مبلمان کلاسیک

مبلمان مدرن

مبلمان های دیگر نیز وجود دارد مانند مبلمان استیل ، مبلمان چوبی و …


  10 درصد

  مبلمان منزل

  نقطه کانونی اتاق را مشخص کنید و مبلمانتان را بر اساس آن بچینید .همیشه اول بزرگترین تکه مبلمان را در جای مورد نظر قرار دهید. مثل کاناپه پذیرایی یا تخت در اتاق خواب. غالباً جایگاه این قطعات روبروی نقطه کانونی است . برای تسهیل گفتگو بین افراد ، صندلی های رو به روی هم نباید بیشتر از ۲.۵ متر با یکدیگر فاصله داشته باشند. اگر اتاقتان خیلی کوچک است از قرار دادن همه اجزاء مبلمانتان جلوی دیوارها خودداری کنید.

  مبلمان منزل

  طراحان دکور همواره معتقدند که یک چیدمان جذاب، قطعا بازتابی از سلایق، علایق و رنگ مورد پسند ساکنان خانه است که با اصول علمی دکوراسیون تلفیق شده و ماحصلی ماندگار خلق می کند.برای کارامد بودن نحوه چیدمان مبلمان باید در مورد استفاده ای که قرار است از فضا بکنید شفاف سازی کنید. با این کار بهترین نوع مبلمان مشخص شده و به میزان فضای کافی برای نشستن پی خواهید برد. نکته بعدی در مورد نقطه کانونی یا همان فوکال پوینت است. یک شومینه، تلویزیون یا هر وسیله دکوری دیگری می تواند بعنوان نقطه کانونی انتخاب شده و باقی لوازم بر اساس آن چیده شود.

  اتاق بدون وسایل مانند صفحه کاغذ یا بوم سفیدی است که هم می توان در آن منظره خوبی پدید آورد و هم یک منظره نه چندان زیبا ، به خصوص هنگامی که روش های مختلفی برای پرکردن اتاق با مبلمان منزل وجود دارد .نکته بسیار مهم این است که بدانید چیدن مبل ها را از کدام قسمت اتاق و چگونه شروع کنید.

   

  نحوه چیدمان

  برای آن که چیدمان مبل چشمگیر و اصولی باشد این نکات را درنظر بگیرید :

  مبلمان منزل

  1. کاربرد را مشخص کنید. در نظر بگیرید که این اتاق برای چه منظور استفاده می شود و قرار است چند نفر از آن استفاده کنند . پاسخ به این سوال ، نحوه چیدمان مبل ها را مشخص می کند.
  2. نقطه مرکزی را تعریف کنید . نقطه کانونی و مهم اتاق را شناسایی کنید . این نقطه می تواند شومینه ، یک منظره ، تلویزیون و … باشد ، سپس بر طبق آن مبلمان چیده شود . توجه داشته باشید که اگر قصد دارید در اتاق تلویزیون تماشا کنید ، فاصله مناسب بین دستگاه و جای نشستن باید سه برابر سایز صفحه نمایش باشد .
  3. اولویت ها را شناسایی کنید . فاصله مبل ها نباید بیشتر از 2 متر و نیم از هم باشد تا مکالمه بین افراد سخت شود و نباید همه مبلمان را به دیوار تکیه دهید ، مگر آن که اتاقتان خیلی کوچک باشد .
  4. تقارن را حفظ کنید . چیدمان متقارن برای اتاق های رسمی بسیار خوب است و چیدمان غیر متقارن احساس غیررسمی تری به اتاق می دهد . با توجه به کاربرد اتاقتان می توانید مبل های تان را متقارن یا غیر متقارن بچینید .
  5. تنوع را رعایت کنید .اندازه مبلمان در سراسر اتاق باید متفاوت باشد . با قرار دادن یک مبل بزرگ یا بلند در یک طرف و قرار دادن یک مبل با قد و اندازه مشابه در طرف دیگر فضا را برای چیدمان مبل های دیگر مهیا کنید . البته می توانید از یک اثر هنری برای نمایش این این توازن در سمت دیگر اتاق نیز استفاده کنید و تا حد امکان از قرار دادن دو مبل هم اندازه در کنار یکدیگر خودداری کنید .
  6. تضاد را به نمایش بگذارید . خطوط منحنی و صاف را با هم ترکیب کنید . اگر مبلتان مدرن و خطی است آن را به دور یک میز گرد قرار دهید . اگر مبلتان شکل منحنی دارد آن را با یک قطعه زاویه دار هماهنگ کنید .

  7. سهولت استفاده را فراموش نکنید . میز عسلی را باید حدود 35 تا 45 سانتی متری مبل قرار دهید تا فضای کافی برای قرار دادن پاها باقی بماند . درباره میز ناهارخوری نیز باید حداقل 120 سانتی متر بین هر لبه میز و نزدیک ترین دیوار یا دیگر قطعات مبلمان منزل فاصله باشد . اگر رفت و آمد از پشت صندلی ها انجام نمی گیرد این فاصله میز تا 90 سانتی متر نیز کفایت می کند.