دیوارپوش

کابینت

کابینت ها از نظر طرح و رنگ با یکدیگر متفاوت می باشند. اولین چیدمان در داخل آشپزخانه قسمت کابینت است زیرا معمار بعد از اجرای پلان کلی سطوح و میز کاری که برای فضای آشپزخانه مهم است را طراحی می کند.


  10 درصد

  کابینت

  کابینت آشپزخانه مدل های جدید مدل 2017

  ضرورت توجه به جنبه های انسانی در طراحی داخلی به این علت است که نوعی راحتی و آرامش روانی را در محیط خانه برای افراد خانه فراهم آورد. به این منظور مواردی برای رعایت جنبه های انسانی وجود دارد ، مانند : عناصر و اصول طراحی ( رنگ ، فرم ، سبک ، اتنخاب مواد و مصالح و چگونگی اجرای جزئیات داخل بنا و هم چنین رعایت دکوراسیون داخلی که شامل چیدمان عناصر تزئینی ( مبلمان ،کابینت … و ایجاد هماهنگی بین این عناصر از نظر فرم ، بافت ، رنگ و تناسبات است.

  برای اجرای درست رعایت جنبه های انسانی روش ها و تکنیک های وجود دارد از جمله : آگاهی درست در مورد اجرای عایق بندی های سقف ها و دیوارها ، قرار دادن درست پنجره ها که در داخل بنا نور به اندازه کافی تامین گردد.عایق بندی های درست که در فصل سرما و بارندگی و یخبندان مشکلاتی به وجود نیاید مانند : نم دادن سقف ها و تخریب گچ و رنگ آنها.

  طراحی داخلی بنا از نظر روانشناسی نیز از اهمیت زیادی برخوردار است. میزان امنیت ، شور و هیجان ، صمیمیت و آرامش موجود در یک فضا را می توانیم با راهکارهای مناسب تشدید یا تضعیف کنیم . افراد در جامعه هرکدام دارای تعلقات ذهنی و روحی متفاوتی هستند و برای خودشان اعتقادات خاصی دارند که پاسخگویی به نیازهای آنها در معماری داخلی در اولویت قرار دارد. ایجاد تعامل و هماهنگی در این زمینه دارای اهمیت زیادی است.

  روش و تکنیک های دیگری نیز برای رعایت جنبه های انسان وجو دارد که می تواند موثر واقع شود عبارتند از : تغییر دکوراسیون در آشپزخانه  ، انتخاب رنگ مناسب برای فضاها مانند کابینت ها ، دیوارها و …، تاثیر رنگ دیگر اجزا مانند فرش ، زبرا ، پرده و …

  جنبه هایی که در طراحی داخلی حائز اهمیت است عبارتند از : جنبه های کاربردی ، ساختاری ، فنی ، طراحی های تجسمی ، جنبه های بصری و جنبه های زیبایی شناسانه.

   

  انواع کابینت

  • کابینت ها در طرح ها و رنگ های مختلف مانند کابینت هایگلاس ، کابینت ام دی اف و … موجود می باشند.
  • کابینت ها به صورت کابینت های زمینی که در پایین دیوار قرار دارند و کابینت های دیواری که بین فضای دیوار و سقف قرار می گیرند.
  • کابینت های زمینی معمولا برای قرار دادن وسایل سنگین یا وسایلی که کتر مورد استفاده قرار می گیرند به کار می رود.
  • کابینت های دیواری عمق کمی دارند و بیشتر جای لیوان ها یا کاسه های مختلف است ، در این حالت بدون خم شدن می توان وسایل را از روی آن برداشت و به همین دلیل  از فضای میز زیر آنها به راحتی می توان استفاده کرد.

  اندازه استاندارد

  عمق سطح میزکار ( کابینت ) باید حدود 61 سانتیمتر و ارتفاع آنها 91/4 سانتیمتر باشد. به هر یک از مراکز کار یعنی اجاق ، سینک ظرفشویی و یخچال باید بخشی از فضای کار را اختصاص داد ، در طرفین اجاق گاز 50 سانتیمتر در نظر بگیرید به طوری که بتوان ظروفی را که از روی اجاق برمی دارید در کنار آن بگذارید.

  این اندازه را در صورت کمبود جا می توان به 40 سانتیمتر کاهش داد. به این ترتیب اگر سطوح کار در مجاورت اجاق در دو تراز قرار می گیرند ، این اختلاف تراز باید در نقطه ای حداقل به فاصله 40 سانتیمتر از اجاق قرار گیرد.

  ابعاد و اندازه سطوح کار ( کابینت )

  ابعاد و اندازه سطوح کار ( کابینت )

  کابینت ها بخش بسیار مهمی در فضای آشپزخانه می باشند.

  استفاده مناسب از فضا

  توجه به فضای داخلی خانه

  توجه به فضای داخلی خانه نقش خیلی مهمی در ساختار معماری یک بنا بر عهده دارد. طراحی کردن درست فضا که تنوع پذیر و انعطاف پذیر باشد بر فرض مثال : از نظر چیدمان و آرایش سطوح می تواند کارکردهای مختلفی را بپذیرد که مورد رضایت افراد در آن فضا واقع شود.

  از جمله ویژگی هایی که برای ساختار پلان معماری است و می تواند قسمتی از مشکلات موجود در فضا را حل کند استفاده مناسب  از جداکننده فضاها ، رنگ بندی های متناسب با نیازهای موجود ، استفاده از مواد و مصالح مناسب و تنوع در آنها و توجه به نحوه قرارگیری صحیح مابین فضاهای مختلف مانند دو اتاق خواب با یکدیگر.

  انتخاب رنگ مناسب برای فضای کابینت

  رنگ ها بر احساسات انسان تاثیر بسزایی دارند. رنگ منبع مهمی از انرژی ، تاثیر بر نشاط و روح و روان انسان می گذارد. رنگ بندی اتاق ها و مصالحی که بتواند خصوصیات رنگی و بافت مورد نظر انسان را فراهم آورد بسیار مهم و در عین حال قدرت اعمال نفوذ بر تغییرات کالبدی فضا را نیز دارد.

  توجه به فضاهای موجود در خانه

  به جای اینکه بنا و طراحی داخلی آن جنبه مادی داشته باشد جنبه های دیگر مثل جنبه ایمنی و راحتی در نظر گرفته شود. انتخاب مکانی که با اعتقاد و آرامش افراد هماهنگی و همخوانی داشته باشد.

  اما به دلیل مشکلات اقتصادی و کم بودن بودجه مورد نظر مسکنی برگزیده اند که زیاد با عقاید اعتقادی و اجتماعی افراد سازگاری ندارد و در آن مکان احساس آرامش و امنیت ندارند.

  مانند مکانی که آن بنا قرار دارد در اطراف آن سر و صدای بیش از حد اعم از وسایل نقلیه و هم چنین همسایگان بی ملاحظه رعایت نمی شود.

  بعضی از بناهای دیگر نیز وجود دارند که در مکانی پر از آرامش و سکوت ساخته شده اند نکات ایمنی در آنها رعایت نشده و معیار فقط ظاهر آراسته و زیبا و مدگرایی با هزینه های بالا بوده است.

  ظاهر خوب و زیبای بنا نیز به نوعی مهم می باشد اما در کنار آن هم باید نکات ایمنی رعایت شود که در آن احساس امنیت و راحتی افراد را برقرار سازد.

  وقتی که افراد برای زندگی کردن بنایی را برمی گزینند باید از همه جوانب آن بنا را بسنجند. هم از لحاظ ظاهری ، مادی ، هم از نظر راحتی و روانی و …. که با آن افراد سازگاری مناسب داشته باشد.

  با توجه به علایق انسان شکل ظاهری خانه مانند آجری بودن آن یا نمای سنگی و … ، محلی که بنا در آن قرار دارد ، ارتباط آن بنا با خیابان هایی که در ارتباط است و از نظر سر و صدای وسایل نقلیه ، شناسایی درست همسایگان آن خانه ( اگر بنا به صورت آپارتمانی و یا واحد واحد است ) مهم و حائز اهمیت می باشد.

  چک کردن خانه از لحاظ تعداد انباری های موجود ، اختصاص دادن پارکینگ به افراد ، تفکیک درست فضای داخل خانه ، درست بودن پریزهای برق ، شیر آلات ، تهویه های هوا ، تعداد اتاق خواب ها ( بسته به تعداد افراد ) ، جنس کفپوش خانه ، رنگ دیوارها ، قرار گرفتن ارتباط بین فضاهای موجود مانند ارتباط پذیرایی با آشپزخانه ، اینکه آشپزخانه نسبت به پذیرایی دید دارد یا خیر ، دید کابینت ها به چه صورت باشد. اینکه بعد از ورودی بنا چه مکانی دسترسی آسان تر و زودتر دارد .

  رنگ اتاق خواب ها ، سرویس بهداشتی و حمام ، کاشی های استفاده شده در آشپزخانه و …. ، رنگ کابینت ها در آشپزخانه ، وجود تراس یا عدم وجود آن ، داشتن نور کافی در خانه ( تعداد پنجره های اتاق خواب ها و پذیرایی ) همه این ها نکاتی هستند که رعایت آنها به انسان احساس رضایت و آرامش در محیط زندگیشان می بخشد.

  رعایت در نکات ایمنی و …

   

  کابینت آشپزخانه

   

  کابینت مدرن آشپزخانه

   

  کابینت آشپزخانه مدل جدید 2017

  کابینت آشپزخانه مدل جدید 2017

  کابینت آشپزخانه مدل جدید 2017

  کابینت آشپزخانه مدل جدید 2017

  کابینت آشپزخانه مدل جدید 2017

  کابینت آشپزخانه مدل جدید 2017

  کابینت آشپزخانه مدل جدید 2017

  کابینت آشپزخانه مدل جدید 2017

  کابینت آشپزخانه مدل جدید 2017

  کابینت آشپزخانه مدل جدید 2017

  کابینت آشپزخانه مدل جدید 2017

  کابینت آشپزخانه مدل جدید 2017

  کابینت آشپزخانه مدل جدید 2017

  کابینت آشپزخانه مدل جدید 2017