دیوارپوش

تخفیف به زودی منتشر خواهد شد ؛ بعد از :
تخفیف : 100هزار تومان

کاغذ دیواری

جنس کاغذ دیواری از وینیل می باشد و اغلب  به صورت رول های 5 متر مربع (عرض 50 سانت و طول 10متر )  و 7 متربع ( عرض 70 سانت و طول 10 متر ) می باشد . تنوع آلبوم های کاغذ دیواری بسیار زیاد است و با دقت و حوصله می توان برای دیوارهای ساختمان طرح های منحصر بفردی را انتخاب نمود .

 


قیمت : 1,000.00هزار تومان 900.00هزار تومان

Compare
  10 درصد

  کاغذ دیواری

  جنس کاغذ دیواری از وینیل می باشد و اغلب  به صورت رول های 5 متر مربع (عرض 50 سانت و طول 10متر )  و 7 متربع ( عرض 70 سانت و طول 10 متر ) می باشد . تنوع آلبوم های کاغذ دیواری بسیار زیاد است و با دقت و حوصله می توان برای دیوارهای ساختمان طرح های منحصر بفردی را انتخاب نمود .

  امروزه بزرگترین خواسته بشری زیبایی در منزل می باشد و مورد استفاده ترین متریال برای زیبایی خانه کاغذ دیواری است. کاغذ دیواری از سال های دور اولین بار در کشور چین مورد استفاده قرار گرفت . آنها از کاغذ برنج برروی دیوارهای خود استفاده می کردند. از آن زمان به بعد ژاپنی ها از کاغذ دیواری استفاده کردند . البته استفاده از کاغذ دیواری به صورت امروزی نبوده و از کاغذ دیواری فقط به عنوان یک رنگ دهنده به فضای دیوار استفاده می شده است. کاغذ دیواری در حدود 850 تا 900 میلادی توسط مسلمانان به مصر و در حدود 1160 میلادی به اسپانیا توسط مورها برده شد.

  کاغذ دیواری
  پس از آن بسیاری از اروپاییان سفارش کاغذ دیواری را به صورت کاغذ های نقاشی شده در اندازه های بزرگ جهت قرار دادن بر روی دیوارهای خانه خود می دانند. در دوره رنسانس کاغذ دیواری به صورت چاپ کلیشه ای چوبی تولید می شود . کاغذ دیواری های اولیه طرح های مشابه فرش داشتند و به مرور زمان تغییرات زیادی در نوع تولید و چاپ کاغذ دیواری صورت گرفت.

  کاغذ دیواری برای زیبایی و بهبود فضاها استفاده شده و مخصوص فضاهای مختلف می باشد. مانند : کاغذ دیواری هال و پذیرایی ، کاغذ دیواری نشیمن ، کاغذ دیواری اتاق خواب ، کاغذ دیواری فضاهای عمومی مانند راهرو و …

  اندازه محصول

  کاغذ دیواری ها از عرض 50 سانتیمتر شروع شده و تا عرض 1 متر نیز موجود است. اجناس کاغذ دیواری ، اجناس و کیفیت تولید شده کشورهای مختلف هستند. مثلا کاغذ دیواری ایرانی ، کاغذ دیواری چینی که سهم بسزایی در بازار دارد و کاغذ دیواری های آلمانی ، کاغذ دیواری های آمریکایی ، کاغذ دیواری های بلژیکی و کاغذ دیواری های ایتالیایی از جمله کشورهای تولیدکننده کاغذ دیواری محسوب می شوند.

  کاغذ دیواری
  کاغذ دیواری ها رنگ ها و طرح های بسیار زیادی دارند که بسته به نوع فضاهای مختلف کاغذ دیواری ها متفاوتی را در بر می گیرند. معمولا در فضاهای کوچک و کم نور از کاغذ دیواری های روشن و ساده استفاده می شود و در فضاهای بزرگ تر از کاغذ دیواری های طرح دار و رنگ های پر رنگ تر برای شکست فضا و ارتفاع دیوار استفاده می شود .

  قیمت محصول

  قیمت کاغذ دیواری حدودا از رولی 45.000 تومان شروع شده و در مواقعی به رولی 1.200.000 تومان نیز می رسد که بیشتر شامل کاغذ دیواری های خارجی از جمله آمریکایی و ایتالیایی می شود .

  کاغذ دیواری
  نحوه اندازه گیری کاغذ دیواری و محاسبه تعداد رول های کاغذ دیواری بدین شکل است که متر طول فضا و اتاق خود را اندازه گیری کرده و آن را تقسیم بر عرض کاغذ دیواری موردنظر می کنید .
  مثلا اگر متر طول اتاق شما 10 متر طول است و کاغذ دیواری عرض 50 سانتیمتری را انتخاب کردید، متر طول را تقسیم بر عرض کاغذ دیواری و حاصل آن 20 که رول کاغذ دیواری است برای این فضا مورد نیاز می باشد. جهت مشاهده آلبوم کاغذ دیواری بر روی این سطر کلیک نمایید.

  کاربرد

  کاغذ دیواری منزل

  کاغذ دیواری در طرح ها و رنگ های مختلف و ساخت کشورهای ایران ، چین ، بلژیک و … تولید می شود. ممکن است با وجود تنوع زیاد در کاغذ دیواری شما دچار سردرگمی برای انتخاب کاغذ دیواری خانه خود شوید. ما در این مطلب شما را یاری میدهیم تا انتخاب کاغذ دیواری برای شما آسوده تر شود.

  کاغذ دیواری
  در ابتدا برای انتخاب کاغذ دیواری خانه خود در نظر بگیرید که دیوار چه فضاهایی را می خواهید کاغذ دیواری کنید . به طور مثال برای خرید کاغذ دیواری اتاق خواب های خانه رنگ مبلمان اتاق خواب ، رنگ پرده ها ، رنگ کف از اهمیت زیادی برخودار است. برای اتاق خواب کودک از کاغذ دیواری های طرح کارتونی و شخصیت های کارتونی دختر و پسر که متفاوت است استفاده کنید.
  برای اتاق خواب والدین یک رنگ بسیار متناسب با روتختی ، آّباژور و سرویس خواب و …انتخاب کنید رنگی که آرامش بخش و ملایم باشد.
  کاغذ دیواری برای اتاق نشیمن و پذیرایی کاملا به صورت طرحدار نباشد. می توانید یک دیوار را طرحدار و دیوارهای سمت دیگر را ساده انتخاب کنید. برای ستون های موجود در داخل فضا نیز طرح خط دار خوب می شود.


  کاغذ دیواری محل کار

  برای انتخاب کاغذ دیواری در محل کار باید توجه داشته باشید که هرچه طرح و رنگ ساده تر و روشن تر باشد فضای اتاق های کار را بزرگتر نشان می دهد.

  کاغذ دیواری
  در محل کار برای تمامی فضاها می توانید از کاغذ دیواری در طرح ها و رنگ های مختلف استفاده کنید .
  به طور مثال برای اتاق کنفرانس از یک کاغذ دیواری کلاسیک به رنگ کرم روشن به کار ببرید که به میز کنفرانس رنگ قهوه ای هم خوانی داشته باشد.
  با استفاده از کاغذ دیواری ها می توانید فضاها را از یکدیگر تفکیک کنید. وتفاوت بین فضاها را بیان کنید.

  کاغذ دیواری سه بعدی

  امروزه برای زیبایی های فضای منزل استفاده از کاغذ دیواری بسیار توصیه می شود. جدیدترین متریال کاغذ دیواری را میتوان به کاغذ دیواری سه بعدی تعریف کرد که این کاغذ دیواری با توجه به نوع بافت . طرحی که دارد باعث می شود که در دید این کاغذ دیواری سه بعدی دیده می شود. اولین بار ژاپنی توانستند طرح های سه بعدی را وارد صنعت کاغذ دیواری کنند.

  کاغذ دیواری

  کاغذ دیواری سه بعدی باعث می شود که حس و حال عجیبی نسبت به طرح کاغذ دیواری و دید بصری ایجاد شود و تمامی طرح ها را به صورت کاملا بعد دار مشاهده نمایید . کاغذ دیواری سه بعدی در طرح ها و رنگ های متفاوت تولید شده و سهم کشور چین و کره در کاغذ دیواری سه بعدی به نسبت بقیه کشورها بیشتر است. کاغذ دیواری های سه بعدی در عرض های 70 سانتیمتری بیشتر تولید می شود و کاغذ دیواری سه بعدی در طرح های خانگی از جمله کاغذ دیواری طرح سه بعدی آجر ، کاغذ دیواری سه بعدی طرح سنگ ، کاغذ دیواری سه بعدی طرحدار بیشترین نوع از کاغذ دیواری سه بعدی می باشد.


  کاغذ دیواری اتاق خواب

  اصلی ترین فضای یک خانه در دکوراسیون داخلی که به نوعی قلب خانه نیز نامیده می ش.د و اتاق خواب می باشد و مهترین قسمت اتاق خواب خواب نیز مربوط به کاغذ دیواری اتاق خواب می شود. چون فضایی که روی تخت خواب دراز کشیده ایم و بیدار می شویم و مشاهده می کنیم نیاز به طرح های زیبا و دلنشین داردکه می توان از طرح های کاغذ دیواری اتاق خواب استفاده کنیم.

  کاغذ دیواری

  کاغذ دیواری اتاق خواب دارای طرح ها و رنگ های متفاوت می باشد. ولی بهترین رنگ برای کاغذ دیواری اتاق خواب استفاده از کاغذ دیواری های رنگ روشن و بسیار آرامش بخش می باشد. استفاده از کاغذ دیواری رنگ تیره و سرد برای اتاق خواب باعث می شود که احساس دل مردگی و حس ناراحتی و کوچکتر شدن را می دهد. معمولا کاغذ دیواری اتاق خواب از یک نوع رنگ و یا به صورت ترکیبی استفاده می شود. کاغذ دیواری اتاق خواب به نوعی قلب یک خانه بوده چرا که می تواند احساس آرامش و احساس ناراحتی را از طریق کاغذ دیواری و دید بصری به ما القا کند که این احساس می تواند در تمام خانه و اعضا منتقل می شود.

  کاغذ دیواری  علاوه بر قابل نصب به روی دیوار به روی سقف داخلی نیز قابل اجرا می باشد. یعنی به جای استفاده از متریال دیگر و سقف کاذب برای اتاق خواب از کاغذ دیواری استفاده می شود. کاغذ دیواری برای سقف باید به رنگ های روشن مانند سفید طرحدار یا کرم روشن باشد.

  انواع

  انواع مختلف کاغذ دیواری عبارتند از :

  کاغذ دیواری ایرانی که از جنس کاغذ و وینیل ایرانی می باشد.
  کاغذ دیواری چینی که امروزه بیشترین فروش به دلیل تنوع طرح را دارد.
  کاغذ دیواری بلژیکی ، کاغذ دیواری هلندی ، کاغذ دیواری آلمانی ، کاغذ دیواری ایتالیایی ، کاغذ دیواری فرانسوی ، کاغذ دیواری بلغاری و …. موجود می باشد.

  راهنمای خرید

  برخی افراد علاقه دارند دیوارهای اتاق یا خانه خود را با رنگ بپوشانند اما بر عکس آنها دیگرانی نیز هستند که کاغذ دیواری را برای تزئین منزل و پوشاندن سفیدی و لختی دیوارها بر رنگ ترجیح می‌دهند. اگر شما هم مثل آنها فکر می‌کنید بهتر است پیش از هر چیز چند نکته اصلی در این باره را بخوانید.

  شرکت نیوسادپاد مهرازان در نظر دارد که با شما در امور خرید کاغذ دیواری همراهی کند.

  1. در اتاق نشیمن بهتر است از کاغذهای دیواری با الیاف طبیعی و پارچه‌ای استفاده کنید تا یک حس دوستانه و صمیمی به اطراف و اطرافیان‌تان منتقل شود.

  2. در اتاق پذیرایی ترجیحا از کاغذ دیواری استفاده کنید که در آن از براده‌های چوب، خرده‌های فلز و موادی مثل پی‌وی‌سی به کار رفته باشد. چنین پوششی در ضمن رسمی بودن، مقاومتش نسبت به سایر پوشش‌ها بیشتر است.

  3. در تعیین کاغذ دیواری اتاق بچه‌ها می‌توانید از طرح‌های متنوع عروسکی و رنگ‌های شاد و درخشان کمک بگیرید.

  4. با استفاده از طرح‌های عمودی و با فاصله، می‌توانید دیوارها را بلندتر جلوه داده و این حسی را القا کنید که انگار سقف در فاصله‌ای مرتفع‌تر از ارتفاع واقعی‌اش قرار گرفته است.

  5. با استفاده از طرح‌های افقی، می‌توانید خانه را وسیع‌تر و پهن‌تر از آنچه هست، نشان ‌داده و در عین حال، سقف را به کف نزدیک‌تر نشان دهید.

  6. با استفاده از طرح‌های شلوغ و گُل‌دار، می‌توانید فضا را کوچک‌تر نشان دهید.

  7. با استفاده از طرح‌های قطری و زیگزاگ، می‌توانید محیط را زنده‌ و پویا جلوه ‌دهید. چنین طرح‌هایی به عنوان طرح‌های انرژی‌زا شناخته می‌شوند.

  8. یادتان باشد که اگر الگوی کاغذ دیواری‌تان خیلی نزدیک به هم و مرتب در خطوط افقی و عمودی قرار داشته باشد، پوشش دیوارتان بر جلوه محیط غلبه خواهد کرد، به نحوی که مبلمان و وسایل داخل اتاق کمتر دیده می‌شوند.

  9. یادتان باشد که هماهنگی بین بافت کاغذ دیواری و دیگر زیر مجموعه‌های مبلمان بسیار مهم بوده و بهتر است که این اقلام را در یک طیف رنگی و یا مکمل یکدیگر انتخاب کنید.

  10. بهتر است قبل از انتخاب کاغذ دیواری، از تاثیر رنگ‌ها بر محیط و موارد استفاده‌شان در مکان‌های مختلف آگاهی داشته ‌باشید. رنگ‌ها حتی اگر با الیافی طبیعی و در قالب کاغذ دیواری هم باشند تاثیر زیادی بر محیط می‌گذارند. باید توجه کنید که طرح و رنگ باید با روحیه اعضای خانواده متناسب باشد چون هر کدام از آنها حس متفاوتی را به محیط القا ‌می‌کنند..

  11. در انتخاب کاغذ دیواری از رنگ‌های درخشان بهتر است که در اتاق کودکان استفاده کنید. این رنگ‌ها موجب ایجاد انرژی و هیجان در کودکان می‌شود. به‌طور معمول رنگ‌های درخشنده با رنگ سفید رقیق می‌شوند

  کاغذ دیواری از نظر قیمتی با توجه به گوناگون بودن محصولات کشورهای مختلف تفاوت دارد. اما به طور طبع قیمت کاغذ دیواری ها از رولی 30.000 تومان شروع می شود.